Škrábadlo lze lehce nainstalovat na stěnu. Jediné, na co si musíte dávat pozor je správný sklon, měl by být cca 45 stupňů. Zvíře si na škrábadle, které je vyrobeno většinou z dřevotřísky obrušuje drápky, takže je pak má dobře zbroušené, a i kdyby nakonec šlo ještě škrábat jinam, neudělá už takovou škodu.

.: Škrábadla si můžete pořídit volně stojící nebo nástěnné, nejlépe poslouží pevně přichycená ke zdi. Stojí od 200 Kč, ale k dostání jsou i za tisíce.foto:Trixie, novinky.cz

Asi největší problémy ale dělá nečistota z mokrých tlapek, když přijdete domů z procházky s mazlíčkem. Praktické botky pro pejska vám ale mnohou práci ušetří.

.: Psí boty pořídíte od 600 Kč.foto: Dogi-fashion, novinky.cz

Pravda, pes pak může vypadat komicky, ale ve velkých mrazech ho boty navíc chrání před omrzlinami.

Stan je ideální na cesty

Pořídit zvířeti stan na cesty se může vyplatit, pokud rádi a často cestujete. Nemusíte pak mít strach, že uděláte nějakou škodu v hotelu nebo na návštěvě, za kterou se pak budete muset zodpovídat.

.: Stan pro psa nemusí být nutně v klasickém stylu.foto: IKEA

Skládací stan pro psy a kočky se složí úplně stejně jednoduše jako ten pro lidi. Tyče, z kterých je vyroben, jsou duté, takže je velmi lehký a na cestách vás nebude tížit.

Zvířecí nábytek je často luxusní

Nábytek pro psy a kočky už delší dobu připomíná náš skutečný. Nejeden pes si tak může hovět na velmi luxusní sedačce nebo křesle.

.: Pohovka pro psí lordy vyrobená z imitace černé kůže. foto:Trixie

Výhodou psího pelechu, který je opravdu příjemný je, že se zvíře nepokouší spát v normální posteli.

.: Luxusní pelíšek pro psafoto:IKEA

Trendem je sladit zvířecí nábytek s lidským a tak, pokud vám na zvířecím příteli opravdu záleží, snažte se soužití s ním zpříjemnit vám oběma a pořiďte mu některý z praktických doplňků, které jsou určeny přímo jemu.

 :.Speciální stojan pro kočku zabaví a ušetří vaši domácnost škrábanců.
foto: Novinky