Inspirovat se můžete opravdovým mixem lesního ovoce. Když budete svůj interiér ladit do přírodních barev, můžete si být jistí, že se vám nestane, že by vypadal kýčovitě a uměle. Vsaďte proto na barevné ladění podle přírodních motivů.

.: Fialová je barva lesního ovoce - inspirujte se barvou ostružin nebo borůvek.foto: Paper Product Design, novinky.cz

A s čím tuto barvu kombinovat? Pro světlejší a klidnější vyznění interiéru kombinujte fialovou se světlými barvami - s bílou, růžovou nebo lila. Pokud chcete, aby váš interiér vyzněl dramatičtěji a mystičtěji, určitě zkuste fialovou kombinovat s černou. Nebojte se jí.

.: Vymalujte si pokoj fialovou - stačí část stěny a interiér vybavený černým nábytkem bude vypadat mysticky a ne jako na pohřbu.foto: KARE

Do takto laděného interiéru si můžete pořídit fialovou i na zem. Koberec ve vínové barvě je vkusný a ve střídmě laděném pokoji bude vypadat zajímavě.

.: Koberce ve fialové - tuto barvu skvěle doplňuje růžová nebo černá.foto: BAKERO

Pro "designéry" začátečníky je jednodušší v interiéru kombinovat pouze dvě základní barvy. Díky tomu se vyhnete tomu, aby váš domov vypadal neuspořádaně a tak trochu jako "každý pes jiná ves", držte se proto kombinací fialová - černá, fialová - bílá, fialová - přírodní starorůžová, fialová - fuchsiová (lila).

.: Leknín s fialovým akcentem - přírodní motiv, který se hodí do každého interiéru.foto: Paper Product Design

Fialová je barvou rozjímání a mystiky. Díky ní bude váš domov víc lákat k meditacím a duchovnímu rozvoji. Pokud rádi cvičíte jógu nebo podobná cvičení, určitě si tuto barvu zamilujete. Atmosféru místnosti podpoříte stylovými svícny.

.: Svícny v módní barvě.foto: Present timeAť už se rozhodnete pro kteroukoliv barevnou kombinaci, volte takové barvy, s kterými vám bude dlouhodobě příjemně, barvy, které rádi nosíte a na které se rádi díváte. Jen tak vám bude interiér vašeho domova opravdu vyhovovat.