Klasické křeslo vyráběné stejně jako klasické tonetky - z ohýbaného dřeva - není jediným houpacím křeslem, které se nesmazatelně zapsalo do dějin designu. Totéž se povedlo i křeslu od designérů Charlese a Raye Eamesových. Bylo navrženo již v roce 1953 a dodnes se vyrábí a je chloubou nejednoho moderního interiéru.

Retro křeslo se hodí do moderního bytu

V moderním interiéru takové křeslo hraje roli "retro doplňku", má biomorfický design, který je inspirován organickými tvary, těmi se inspiroval i architekt Jan Kaplický při návrhu Národní knihovny. Takže pokud se vám "chobotnice" líbila, zkuste si pořídit právě toto křeslo.

.: Nové provedení, ale starý design.foto: Vitra

V roce 1973 přichází éra houpacího křesla z plátna - první takové křeslo je navrženo v USA, záhy se dostává i do Evropy a stává se velmi oblíbeným.

.: Zavěšené křeslo z plátna a tyčí.foto: www.sakypaky.cz

Zavěšuje se pomocí karabiny na pevný bod - na trám, větev nebo na pevný kotvící prvek ve stropě. Hodí se do malých bytů, jeho velkou výhodou totiž je, že je možné jej okamžitě svěsit a složit do malé ruličky.

.: Na principu zavěšení se vyrábějí i moderní plastová závěsná křesla.foto: Vitra

Houpací křesla z kovu a plastu jsou inspirována klasikou a mají větší životnost než křesla dřevěná. .: Houpací křeslo z pevné látky má pevnou kovovou konstrukci (599 Kč).foto: IKEAVelmi oblíbená jsou dnes křesla v přírodních barvách - z plátna v kombinaci se dřevem nebo houpací křesla z ratanu a bambusu. .: Křeslo Elegant v přírodním pískovém provedení - hodí se do každého interiéru.foto: Ano nábytek Do minimalistického interiéru zvolte křeslo v jednotné barvě a v jednoduchém designu. Třeba v sytě černé barvě, křeslo se tak stane výrazným solitérem. .: Křeslo z černé látky a z lakovaného dřeva (design: Nike Karlsson).foto: IKEAJiž konci 19. století byla houpací křesla běžnou součástí obývacích pokojů, byla nábytkovou klasikou salónů a budoárů v obydlích střední a vyšší společenské třídy. Zkuste do něj zainvesovat i vy a uvidíte, že se stane vaším oblíbencem, který vám poskytne příjemnou náruč, kdykoliv to jen budete potřebovat.