Rozkládací může být i zahradní stůl, možnosti rozkládání jsou různé, sklopné desky, otočné desky, novinkou jsou posuvné díly v jezdcích a přichází éra stolů, které je možné lehce v půli otevřít. Prostor stolu ale zůstává nedotčen, navíc stoly obsahují třeba příborník nebo chladící box na víno apod.

Velmi praktické je mít v bytě alespoň jedno křeslo, která se rozkládá na jednolůžko. Vsaďte na křeslo v minimalistickém designu, to podstatné není vzhled, ale funkce.

.: Křeslo rozkládající se do jednolůžka.foto: firma Jelínek

Klasikou pro nečekanou návštěvu zůstává nafukovací matrace, některé jsou tak pohodlné, že mohou sloužit i pro trvalé spaní.

Měkká nafukovací postel je evergreenem
Na obrázku je nafouknutá matrace usazena v měkkém nafouknutém rámu, má tedy tzv. komorovou konstrukci. s vestavěným polštářem. Nafukuje se samostatnou elektrickou pumpou do sítě.

.: Pohodlná nafukovací postel pro dva.foto: Intex, Marimex

Rozkládací může být i zahradní stůl, možnosti rozkládání jsou různé, sklopné desky, otočné desky, novinkou jsou posuvné díly v jezdcích, přichází éra stolů, které je možné lehce v půli otevřít.

.: Zahradní stůl pro čtyři i pro šest osob.foto: Mountfield

Velkou službu vám udělá sklopný stůl, a to v případě, že opravdu šetříte každý milimetr.

.: Rozkládací stůl v moderním provedení.foto: Nábytek Lino

Sklopný jídelní stolek je tvořen sklopenou deskou na pantech s podpěrou. Nezabere v podstatě žádný prostor a je vždy připraven k rychlému použití. Následující si můžete i vyrobit sami. Návod najdete zde.

.: Skládací rohová sestava v dřevěném provedení. foto: www.ceskykutil.cz

Materiály, které spoří prostor hodně využívají i designéři, jako třeba designérský ateliér Dejanew, tvořený mladými designérkami Gabrielou Náhlíkovou a Leonou Matějkovou. Tento ateliér navrhl nafukovací židli, která nám připomíná léto, pláž a plážové lehátko. Sedák židle je vyfukovací.

.: Nafukovací židle má konstrukci z nerezové oceli. foto: www.dejanew.cz

Letos si návrháři s plasty pohrávají a hledají veškeré možnosti, jak by bylo možné je ještě využít. A co tu ještě nebylo? Třeba důraz na zlatý a stříbrný plast, prohlédněte si třeba nafukovací zlaté a stříbrné křeslo. Je velmi pohodlné, důraz je kladen hlavně na to, abychom se v něm cítili příjemně a tento účel splňuje.

.: Pohodlí a zlato jsou letos v kurzu.foto:Vladimíra Štorchová

Na druhou stranu působí neesteticky. Občas skutečně musíme volit mezi pohodlím a tím, jak věc vypadá. U skládacího nábytku ale můžeme být trochu benevolentnější, protože zde se vyplatí dát více na funkčnost.