Na vytírání podlahy mnoho lidí používá mop - buď plochý nebo třásňový. Každý má své zastánce i odpůrce. Ploché mopy se využívají především na suchý i mokrý úklid halvně větších prostor. A také na povrchy, které je lepší namáčet jen málo (parkety, dřevo a plovoucí podlahy).

V případě vytírání na mokro a také v malých místnostech se používá mop třásňový. S mopem je úklid o něco příjemnější, díky různým inovacím se tak již téměř nenamáhá pokožka na rukou, protože nepřijde do styku se saponáty. Nevýhodou mopů ale je, že s nimi laicky řečeno nedosáhnete všude a tak pečlivé vytření koutů je stále úkolem pro klasický hadr.

Štětinatá klasika

Novinkou v boji proti nečistotě je také kříženec klasického smetáku a mopu. Štětiny seberou větší nečistoty, zatímco pěnová část sbírá prach, vlasy a dokonce i zvířecí chlupy. Smeták je zkonstruován tak, že lze všechno smést jedním tahem. Koště nemusíte vůbec otáčet. Pěnový nástavec lze navíc snadno sejmout a opláchnout pod tekoucí vodou.

Kombinace smetáků a stěrky? Foto Vileda

Abyste si nemuseli ohýbat záda, poslouží vám při jednoduché manipulaci kovová tyč prodloužené délky. Výhoda oproti obyčejnému smetáku je v tom, že se při zametání nevíří prach ani chlupy. Proto je tento výrobek ideální pro majitele domácích mazlíčků a alergiky na prach, u kterých je častý úklid samozřejmostí.

Dva druhy štětin pro lepší úklid. Foto Vileda

Pokud máte rádi klasiku, pak i obyčejné smetáky doznaly jistých inovací. va druhy štětin. Jedna strana zachytí větší nečistoty, zatímco druhá strana je předurčena k zametání drobných smítek jako je prach. Smeták se tak stane univerzálním pomocníkem ve vaší domácnosti. Další předností tohoto výrobku jsou chrániče po stranách smetáku. Díky nim zabráníte nechtěnému poškození nábytku.