Hlavní obsah
Bastion na Karlově v počítačové vizualizaci. Foto: archiv, Právo

Středověký bastion v Praze 2 se bude opravovat

Bastion novoměstského opevnění na pražském Karlově by se v příštím roce mohl začít opravovat. Radnice Prahy 2 chce v nejbližší době podepsat smlouvu o vypracování projektové dokumentace. O tom, jak bude bastion vypadat, má radnice jasno.

Bastion na Karlově v počítačové vizualizaci. Foto: archiv, Právo
Středověký bastion v Praze 2 se bude opravovat

Minulý rok totiž vypsala na návrh podoby revitalizace části hradeb v Horské ulici architektonickou soutěž. Právě vítěz soutěže, MCA atelier, by měl dokumentaci zhotovit. Městská část s výdaji na ni počítá i v letošním rozpočtu, kde na ni vyčlenila dva milióny korun. Sdělil to zástupce starostky Prahy 2 Jiří Paluska (ODS).

Z bastionu kdysi mířila děla na nepřátele, kteří se snažili dobýt Prahu. Návrh na jeho úpravu počítá se zapuštěným objektem, kde by mohla být zahradní kavárna a kde by se mohly konat výstavy i kulturní akce. Světlo by do prostoru mělo přicházet světlíky v úrovni terénu. Chybět by nemělo ani veřejné WC.

Nad stavbou by měla být terasa, odkud by návštěvníci hradeb mohli pozorovat pražské panorama. Terasa před budovou má sloužit k sezení. Autoři počítají i s trávníky, po kterých se budou moci lidé procházet.

Projekt zahrnuje také rekonstrukci gotických hradeb. Bude nutné opravit poškozené části opevnění i původního odvodňovacího žlabu při severní zdi.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků