Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Pařížský byt Yvese Saint Laurenta je na prodej za 23 miliónů eur

Pařížský byt, v němž bydlel až do své smrti v červnu 2008 světoznámý módní návrhář Yves Saint Laurent a jeho dlouholetý životní a obchodní partner Pierre Bergé, je na prodej za 23 miliónů eur (přes 566 miliónů korun). Oznámila to nadace Pierra Bergého a Yvese Saint Laurenta, jejíž patronkou je francouzská první dáma a bývalá Saint Laurentova modelka Carla Bruniová-Sarkozyová.

Foto: Profimedia.cz
Pařížský byt Yvese Saint Laurenta je na prodej za 23 miliónů eur

Byt o rozloze 520 metrů čtverečních je v Babylonské ulici v sedmém městském obvodu francouzské metropole a patří k němu soukromá zahrada rozkládající se na 400 metrech čtverečních.

Yves Saint Laurent a obchodník Pierre Bergé tam žili od konce 70. let minulého století až do roku 2008, kdy Yves Saint Laurent ve věku 71 let zemřel. Oba byli vášnivými obdivovateli a sběrateli umění. Jejich byt byl zaplněn obrazy, sochami a nábytkem ve stylu art deco.

Yves Saint Laurent

Foto: Philippe Wojazer/Files, Reuters

Bergé se rozhodl po smrti partnera rozprodat sbírku, kterou dávali spolu dohromady po padesát let. Dražba děl umělců, jako byli Henri Matisse, Pablo Picasso nebo Piet Mondrian, vynesla loni v listopadu 342,5 miliónu eur (přes 8,88 miliardy korun).

Předměty ze sbírky Yvese Saint Laurenta na pařížské aukci

Foto: Reuters

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků