Hlavní obsah

Oprava vily Tugendhat začne možná už příští rok

Léta odkládaná památková obnova brněnské vily Tugendhat začne možná příští rok. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Ladislav Macek. Brněnští radní v úterý zadali investičnímu odboru připravit výběrové řízení na stavební firmu, která se zakázky ujme. Jejím úkolem bude také zajistit si na tuto práci projektovou dokumentaci.

Oprava vily Tugendhat začne možná už příští rok

Právě kvůli sporům o projektovou dokumentaci se nutná rekonstrukce léta odkládá. Naposledy rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže o tom, že několik let stará soutěž na výběr projektanta nebyla v souladu se zákonem. Zrušil tak své původní kladné stanovisko. Projektová dokumentace od sdružení Omnia však mezitím byla dávno hotová, město ji mělo zaplacenou a vypořádané byly i námitky památkářů.

Se stanoviskem antimonopolního úřadu se radní vypořádali v úterý, když několik let starou soutěž zrušili.

.: Jedna z nejkrásnějších staveb moderní architektury - brněnská vila Tugendhat - by si zasloužila důkladnou invetistici.foto: czechtourism

Vila, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a od roku 1994 patří městu Brno, čeká na generální opravu už několik let. Rekonstrukce se má týkat téměř všeho, včetně staticky narušených základů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků