Hlavní obsah

Opavské centrum s novou tváří

Výrazných změn dozná opavské centrum. Radnice připravuje ve spolupráci se soukromými investory projekty, které by měly centrum Opavy oživit. Plány zahrnují výstavbu multikina, menších obchodů, restaurací a ploch určených pro zábavu a trávení volného času.

Opavské centrum s novou tváří

Podle opavského mluvčího Jana Šindlera chce magistrát také vyhlásit architektonickou soutěž na novou podobu fasád deseti městských bytových domů.

V případě prvních dvou projektů není město investorem. Vlastní ale pozemky, na kterých budou developerské společnosti stavět, ty hodlá prodat až po kolaudaci, aby si zachovalo možnost kontroly a ovlivňování výstavby.

Kino, byty, parkoviště a nové fasády

V lokalitě bývalé tržnice u Nákladní ulice by mělo vzniknout komerční a zábavní centrum. Jeho součástí by ale neměl být žádný klasický hypermarket. Vyrůst by tam mělo multikino s několika sály a také otevřený parkovací dům pro 400 automobilů.

Výstavba za obchodním domem Slezanka by městu měla přinést 21 nových bytů s celkovou plochou téměř 2300 metrů čtverečních. Dalších 13 800 metrů čtverečních zaberou kancelářské a obchodní plochy. Nová výstavba by v některých částech měla navazovat na původní historickou architekturu.

Novou tvář by měly v budoucnu dostat i tři dlouhé a souvislé bloky domů, které sousedí s opavskou radnicí. Město hodlá vypsat velkou architektonickou soutěž, která by šedivé socialistické zástavbě dala jiný, novodobý a důstojný vzhled

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků