Hlavní obsah
Nová radnice v Čeladné je dominantou moderního náměstíčka. Foto: Pavel Karban, Právo

Čeladná se chlubí moderní radnicí

Jednou z nejmodernějších radnic v zemi se může chlubit Čeladná na Frýdecko-Místecku. Podhorská obec, jež se v poslední době dynamicky rozvíjí, vedle golfového hřiště a bytových domů, jež se stávají dobrou adresou pro celebrity, získala i zajímavou dominantu. Kromě lidí putujících sem za úředníky, vedením obce a místními lékaři ji ale budou moci navštěvovat i turisté, neboť v pátém patře je vyhlídková terasa.

Nová radnice v Čeladné je dominantou moderního náměstíčka. Foto: Pavel Karban, Právo
Čeladná se chlubí moderní radnicí

„Předpokládám, že úřad se sem přestěhuje do 1. října,“ prohlásil ve čtvrtek při slavnostním otevření budovy starosta Pavol Lukša (KDU-ČSL). Podle něj zaplatí obec za výstavbu radnice, jejíž samostatnou částí je i 14 exkluzivních bytů, přibližně 46 miliónů korun. Do konce roku by pak měli ordinace obsadit i zubní lékař, pediatr a praktický lékař, v provozu by co nejdříve měla být i lékárna, která je v přízemí budovy.

Stavba objektu, který dotvořil místní náměstí, trvala takřka 300 dní. „Číslo popisné bude jedna, protože tohle bude jednička, ať tu bude sedět kdokoliv,“ naznačil Lukša. Ten je zvláště pyšný na vyhlídkovou terasu ve výšce 19 metrů. Už pro ni stačil vymyslet i atraktivní využití.

„Každý pár, který sezdáme v nové obřadní síni, vyjde po schodech do věže a tam stvrdí sňatek podpisem,“ popsal a prozradil, že prvním, kdo tuto novinku okusí, bude Jakub Bernady, projektový manažer společnosti Conti Real Čeladná, která se na opravě podílela.

Po dostavbě radnice je podle Lukši na řadě mateřská škola. „Ta současná nabízí asi padesát míst, ale my bychom jich už letos potřebovali osmdesát nebo devadesát,“ přiznal. Slíbil, že školní rok 2009/2010 už děti načnou v nové mateřince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků