Hlavní obsah

Brno má novou strategii pro rozvoj

Zastupitelé z Brna v úterý schválili strategii rozvoje jihomoravské metropole pro následující roky. Její součástí jsou i návrhy na přestavbu brněnské železnice, obnova slavné vily Tugendhat či napojení budoucí silnice R43 na dálnici D. Tyto projekty jsou pro Brno totiž prioritní.

Brno má novou strategii pro rozvoj

Předložený materiál kritizoval zastupitel za Stranu zelených Mojmír Vlašín. Podle něj se magistrát nezabýval potřebami Brňanů. Návrh tak pouze konstatuje, že město na plánované projekty nemá dost peněz, ale nestanovuje pořadí priorit.

Primátor Roman Onderka (ČSSD) ale kritiku odmítá, skutečný plán na rozvoj bude následovat. Lidé měli podle magistrátu možnost se k dokumentu vyjádřit například prostřednictvím internetu.

Strategie by měla přispět k tomu, aby město nevkládalo peníze do projektů, které pro jeho rozvoj nejsou až tak prioritní. Víc peněz by pak mělo zůstat na klíčové investice pro Brno. Které projekty by z plánu investic měly vypadnout, materiál neuvádí.

Důležitost podle čísel

Jednotlivým projektům přiřadili úředníci čísla, která vyjadřují úroveň strategického významu. Nejvyšší známku dostala přestavba brněnské železnice a vlakového nádraží. Vysoké hodnocení získala i obnova vily Tugendhat, stavba cyklostezek či stavba tramvajových tratí a další infrastruktury k zamýšlenému odsunutému nádraží.

Jihomoravskou metropoli mají v oblibě nejen investoři, stále více lidí si zde také kupuje či staví vlastní bydlení. Stavební pozemky zde v závislosti na lokalitě dají pořídit mezi 500 a 2000 korun za metr čtvereční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků