Obchodní centrum se bude rozkládat na 39 000 metrech čtverečních plochy, zbývajících zhruba 15 000 metrů čtverečních zaujmou kanceláře. Galerii Harfa podle společnosti Eurohypo, která na projektovou a investiční fázi poskytla zhruba 147,5 miliónu eur, prospěje jak blízkost víceúčelové haly, tak stanice metra. Lighthouse Group zatím nechce zveřejnit k projektu podrobnosti.

Letos v listopadu otevře v Praze nákupní galerie Arkády Pankrác, která se na svých 45 000 metrech čtverečních zaměří zejména na módu. Celkové náklady projektu ECE Projektmanagement Praha a Rodamco Europe se vyšplhají na zhruba tři miliardy korun.

Další centra vzniknou do několika let

V metropoli se plánují i další obchodní centra. Na Národní třídě poblíž obchodního domu Tesco má do dvou let vzniknout obchodní komplex Copa centrum s 10 000 metry čtverečních nákupních ploch. Do pěti let by mohl začít fungovat projekt Savarin, který v dolní části Václavského náměstí nabídne až 30 000 metrů čtverečních prodejních ploch.

V ulici Na Poříčí v areálu bývalých tiskáren pak má být do pěti let postaven nákupní komplex Vítek centrum s obchodní plochou 25 000 metrů čtverečních. Zhruba 15 000 metrů čtverečních obchodní plochy bude mít po rekonstrukci bývalé sídlo ČSOB v ulici Na Příkopě.