"Návrh na změnu rozpočtu je nyní v připomínkovém řízení mezi členy vlády a očekává se jeho projednání na konci června," uvedl Rakouš.

Vláda bude jednat také o změnách podmínek při udělování dotací na opravy panelových domů. Tento bod měl kabinet na programu již minulé pondělí, na žádost ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka ale bod z projednávání stáhl.

Ministr podle Rakoušova sdělení z minulého týdne navrhuje, aby nařízení vlády obsahovalo výčet prací, podle kterých se bude orientovat výše přiznané podpory. Na minimální úrovni rekonstrukčních prací by stát poskytoval podporu ve výši dvou procent. Širší rozsah opravy umožní získat žadateli podporu 2,5 procenta. Až čtyřmi procenty budou potom podpořeni ti, kteří se rozhodnou ke komplexní opravě panelového domu.

Vláda pro letošní rok fondu na programy Panel schválila 1,5 miliardy korun, tedy zhruba třetinu loňské částky. Fond ale nyní usiluje o navýšení rozpočtu programu nejméně o dvě miliardy korun. Nejasnosti kolem výše částky určené na podpory oprav panelových domů již letos způsobily, že SFRB začal žádosti o podporu přijímat až začátkem dubna. Zároveň snížil výši podpory ze čtyř na dvě procenta.