V prostoru sprchového koutu není dobré experimentovat. Voda je v přímém kontaktu s materiálem po delší dobu a keramický obklad je na místě.

Ale za toaletu či umyvadlo si lze dovolit speciální voděodolný nátěr. Bude to svěží a neotřelé…

Omyvatelné nátěry se hodí ve vytěžovaných prostorech. Patří k nim kuchyň, chodby a předsíně.

Omyvatelné nátěry se hodí ve vytěžovaných prostorech. Patří k nim kuchyň, chodby a předsíně.

Originální nátěry

Trh v oblasti barev je pestrý a nabízí jedinečné možnosti. Různé epoxidové nátěry, benátské štuky a cementové stěrky jsou nenasákavé a hlavně odolné proti oděru.

Mají hladkou, kompaktní plochu, beze spár a údržba je snadná. Na rozdíl od klasických obkladů se spárou, které se mnohem hůře čistí a po určité době změní svůj odstín.

Barva Dulux EasyCare se používá do koupelny za umyvadlo, záchod či za kuchyňskou linku s dřezem.

Barva Dulux EasyCare se používá do koupelny za umyvadlo, záchod či za kuchyňskou linku s dřezem.

FOTO: Dulux (2x)

Do karet nátěrům hraje i design. Zkoušet a vybírat můžeme z mnoha odstínů, dezénů, povrchových struktur. Je to cesta k nápaditému interiéru. O konkrétním produktu se ale poraďte s odborníkem, můžete narazit na technické omezení.

Nátěr s efektem přírodního surového betonu je atraktivní, odolný, s charakteristickou strukturou industriálního vzhledu. Aplikaci zvládne každý šikovný kutil.

Nátěr s efektem přírodního surového betonu je atraktivní, odolný, s charakteristickou strukturou industriálního vzhledu. Aplikaci zvládne každý šikovný kutil.

Důležitá je zejména skladba podkladu, na který se nátěr aplikuje. Podmínkou je, že musí být dokonale suchý, aby povrch dýchal a nátěrem se neuzavřel. Staré domy nemusí být pro nátěr vhodné.

Do koupelny i na chodbu

Bílá barva je stálice, do interiéru přinese čistotu, vzdušnost, prosvětlí ho a opticky zvětší. Určitě se nemusíme obávat, že se zašpiní a my se budeme dívat na šmouhy.

Když je omyvatelná a otěruvzdorná, hodí se i na chodbu k botníku nebo nad sprchový kout do koupelny.

Dulux EasyCare je matná, vysoce omyvatelná barva, která odpuzuje vodu a prodává se ve 45 odstínech.

Dulux EasyCare je matná, vysoce omyvatelná barva, která odpuzuje vodu a prodává se ve 45 odstínech.

„Hygienické normy požadují v koupelnách keramické obklady do výše 1,5 m a ve sprchových koutech do 2,2 m. Omyvatelnou barvu lze pak aplikovat na vymalování ploch nad obklady i stropu. Spolehlivě odolají vysoké vlhkosti i občas odstřikující vodě,“ vysvětluje Martin Čížek z firmy Primalex.

V místech s pravidelným kontaktem vody aplikujte epoxidovaný nátěr. Stěna musí být před nátěrem zcela rovná a hladká. Jinak barva prokreslí nedostatky.

V místech s pravidelným kontaktem vody aplikujte epoxidovaný nátěr. Stěna musí být před nátěrem zcela rovná a hladká. Jinak barva prokreslí nedostatky.

FOTO: Barvy a laky Teluria

Může se vám hodit na Seznamu: