Fólie můžeme využít ryze účelově: ke schování popraskaných stropů, k zakrytí instalací pod stropem, jako kreativní dekoraci. Prodávají se zhruba ve sto deseti odstínech a provedeních (mat, lesk, satén, průsvit), dokážou opticky snížit příliš vysoký strop nebo naopak ten nízký opticky zvětšit (to když použijeme fólii v lesku). Ruční malbou na průsvitné fólie dokonce vytvoříme dojem vitráže.

Pestré využití a snadné tvarování

Fólie jsou ideální také do koupelen, protože dokonale odolávají vlhkosti, navíc jsou omyvatelné, odolné vůči změnám teplot. Ocení je i milovníci hudby, tenká fólie totiž tlumí zvukové vlny a vylučuje tím ozvěnu či deformaci hlasu.

Stropní fólie jsou vhodné tam, kde chceme slyšet kvalitní hudbu – nevytvářejí ozvěnu, naopak napomáhají vyloudit čistý zvuk.

Stropní fólie jsou vhodné tam, kde chceme slyšet kvalitní hudbu – nevytvářejí ozvěnu, naopak napomáhají vyloudit čistý zvuk.

 

Nízký strop v místnosti lze opticky zvýšit, pomůže nám lesklá hladká fólie, kterou instalujeme na strop.

Nízký strop v místnosti lze opticky zvýšit, pomůže nám lesklá hladká fólie, kterou instalujeme na strop.

 

V interiéru starší zástavby fólie ukryje nerovné stropy a praskliny. Změna je možná za jeden den bez nutnosti vyklizení.

V interiéru starší zástavby fólie ukryje nerovné stropy a praskliny. Změna je možná za jeden den bez nutnosti vyklizení.V interiéru starší zástavby fólie skryje nerovné stropy a praskliny. Změna je možná za jeden den bez nutnosti vyklizení.


Hladké fólie jsou reálným obtiskem našich kreativních nápadů a představ. Není problém s nimi vytvořit jakýkoliv tvar: plochý, oválný, obloukový, kulatý, víceúrovňový, lomený či třeba prostorové vlny. Tvarování je možné díky speciálním závěsným profilům.

Nemusíme se přitom bát, že nám nová dekorace zatíží původní strop (plošný metr fólie váží 0,29 kg). Fólie se připevňuje buď k obvodovým stěnám, nebo stávajícímu stropu. Montáž je rychlá (strop je hotov za pár hodin, aniž by se místnost vyklízela).

Montáž provádí výhradně odborná firma (je to náročnější na přesnost a kutilství není v tomto případě na místě). Údržba fólie je rovněž snadná – potřebujeme k tomu běžné čisticí prostředky.

Fota: archiv firmy DPS design