Hlavní obsah
Své sídlo se herec Kevin Sorbo snaží prodat už šest let. Foto: Profimedia.cz

Nádherné sídlo seriálového Herkula Kevina Sorba je na prodej za 100 milionů korun

Jako prokleté se zdá být sídlo herce Kevina Sorba, jenž zářil v 90. letech na televizních obrazovkách jako neohrožený Herkules. Hezký dům postavený ve středomořském stylu je možné najít v americkém Los Angeles. Na trhu se objevuje již od roku 2014. Dosud se však zájemce o koupi nenašel. Nově je dům k mání v přepočtu za 100 milionů korun.

Své sídlo se herec Kevin Sorbo snaží prodat už šest let. Foto: Profimedia.cz
Nádherné sídlo seriálového Herkula Kevina Sorba je na prodej za 100 milionů korun

Rozlehlý dům postavený ve čtvrti Los Angeles zvané Westlake Village má plochu 697 čtverečních metrů a dvě nadzemní podlaží. Už příjezd k němu je velkorysý, vede po silnici, která má tři jízdní pruhy.

Pozemek o výměře 0,6 hektaru vypadá jako malý ráj. Všude zelené trávníky, ovocné stromy a za domem obdélníkový bazén, nad ním pak kruhová vířivka. U bazénu je domek sloužící jako domácí posilovna. Nedaleko od nich je pak golfové jamkoviště.

Samotný dům má zdi omítnuté v jemném růžovo-oranžovém odstínu se zdůrazněním okrajů oken a dveří. Nechybí typická prejzová střecha. K domu přiléhá garáž pro tři vozy, její vrata směřují na malé náměstíčko, z nějž se také vstupuje do domu. Vstup je vsazen do velkého oblouku zasazeného do zdi nízké kruhové věže.

Interiér domu je zařízen velice luxusně a s velkým vkusem. Ve vstupní hale s velkým schodištěm doplněným elegantním kovaným zábradlím zaujme na první pohled mramorová podlaha.

Po růžovo-oranžovém odstínu vnější fasády není v domě ani památky, zde jsou zdi vymalovány v lehkých světlých odstínech žluté, v koupelně ji pak střídá bledá modrá.

Obývací pokoj má příjemnou dřevěnou podlahu, s níž dobře ladí dřevěné obklady po celém obvodu místnosti v tyrkysové barvě a sahající až do výšky krbové římsy.

Kromě krbu je pokoj zařízen dvojicí sedacích souprav orientovaných vzájemně proti sobě, s konferenčním stolkem uprostřed. Po straně je pak dvojice historických čalouněných křesílek nabízejících posezení nad šachovým stolkem s intarzovanou šachovnicí.

Vstup do domu vypadá velkolepě.

Foto: Profimedia.cz

Kruhová vířivka je umístěná mírně nad bazénem. Voda z ní přetéká do bazénu malým vodopádem.

Foto: Profimedia.cz

Velice luxusním dojmem působí rovněž formální jídelna, jejíž karmínově vymalované stěny ladí s perským kobercem v podobném odstínu. Dlouhý vyřezávaný stůl z tmavě hnědého dřeva obklopuje osm sametem čalouněných křesel v temně růžové barvě.

V porovnání s jídelnou působí kuchyň až nečekaně prostým dojmem, má centrální ostrůvek, velký sporák plus veškeré další vybavení, po němž by mohl zatoužit i náročný kuchař. Na kuchyň navazuje neformální snídaňová jídelna.

Luxusní dojem navozuje rovněž druhý obývací pokoj, zvláště pak koberec s leopardím vzorem na podlaze, lehce připomínající hercova mladší, herkulovská léta. Stěny jsou vymalovány ve stejném tyrkysovém odstínu jako obklady hlavního obýváku.

Dívčí pokoj

Foto: Profimedia.cz

Interaktivní místnosti vévodí kulečníkový stůl s růžovou hrací plochou.

Foto: Profimedia.cz

Zvláštní atmosféru má pak hlavní ložnice v domě, jejíž modrobílé textilní doplňky vzdáleně připomínají cibulákový vzor porcelánu. Dřevěnou vyřezávanou postel chrání shora nebesa.

Ložnice působí velice klidným dojmem, modrá barva hezky rámuje výhled z vysokých oken sahajících téměř až ke stropu.

Jak upozorňuje web deníku Los Angeles Times, jedenašedesátiletý herec se sídla snaží již nějaký čas marně zbavit. Poprvé jej nabídl k prodeji už před šesti lety. Marně. Nyní jej opět prodává za 3,95 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 100 milionů korun.

Anketa
Dívali jste se na seriál Herkules?
Ano, pravidelně.
66.4 %
Občas.
15.7 %
Ne, ale vím, o co jde.
8.5 %
Ne, vůbec ho neznám.
9.4 %
Celkem hlasovalo 7032 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků