Mexický režisér, který z letošního oscarového klání vyšel ověnčen soškami za nejlepší snímek a za nejlepší režii, koupil své sídlo v kalifornském Agoura Hills v roce 2010, tehdy za něj utratil v přepočtu 33 miliónů korun.

V současnosti dům nabízí k prodeji. Kdo by chtěl dům nově již Oscary ověnčeného režiséra, musí si připravit samozřejmě sumu o něco vyšší - 45 miliónů korun.

Některé zdi jsou omítnuté, některé obložené bíle natřeným dřevem a některé zůstaly s přiznanými cihlami.

Některé zdi jsou omítnuté, některé obložené bíle natřeným dřevem, některé zůstaly s přiznanými cihlami.

FOTO: Profimedia.cz

Patrové sídlo postavené v tradičním kalifornském stylu, v němž lze snadno rozeznat původně středomořské vlivy, má plochu podlah 530 čtverečních metrů a stojí na pozemku o velikosti téměř 1800 čtverečních metrů.

Srdcem domova je rozlehlý obývací pokoj v přízemí s vysokým stropem a spoustou obrovských oken.

Srdcem domova je rozlehlý obývací pokoj v přízemí s vysokým stropem a spoustou obrovských oken.

FOTO: Profimedia.cz

Dům s bělostnými fasádami otevřenými velkým počtem obdélníkových i obloukových oken byl postaven v roce 1985. Jeho vzhled oživuje ponechání některých cihlových zdí bez omítky. Jejich červenavé zabarvení je přesně tím prvkem, který zabraňuje jednolitosti vzhledu a fádnosti. Jiné části fasád jsou pak navíc ještě obloženy dřevem, to je ale nabíleno ve stejném tónu jako omítnuté stěny.

Na obývací pokoj volně navazuje kuchyň. I ta se pyšní velkorysými rozměry. Osvětluje ji, kromě jiného, velice zdobný lustr.

Na obývací pokoj volně navazuje kuchyň. I ta se pyšní velkorysými rozměry. Osvětluje ji, kromě jiného, i velice zdobný lustr.

FOTO: Profimedia.cz

To, čím v tradičním stylu zařízený dům návštěvníka zaujme hned při příchodu do interiéru, je hezké použití kamene. Nechybí samozřejmě v kuchyni v podobě žulové pracovní plochy, ale také v obytných místnostech, například jako obložení krbových vložek a samozřejmě v koupelně a před domem v okolí bazénu.

Centrální ostrůvek v kuchyni má žulovou pracovní desku.

Centrální ostrůvek v kuchyni má žulovou pracovní desku.

FOTO: Profimedia.cz

Druhým prvkem, pro který v moderně zařízených domácnostech již nezbývá místo, jsou štukové výzdoby stropu a stěn. V režisérově domě se jim ale dostalo velkého prostoru, štuková výzdoba se tak střídá s nezvykle tvarovanými stropy, které může návštěvník chápat jako jemný odkaz kubismu.

Samostatná jídelna je zařízena ve formálním stylu.

Samostatná jídelna je zařízena ve formálním stylu.

FOTO: Profimedia.cz

Dům je rozdělen podle podlaží na společenskou a soukromou zónu. Přízemí slouží pro denní život rodiny, kromě prostorného obývacího pokoje zde nechybí kuchyně, formálně laděná jídelna, ale také například multimediální místnost (kde je hezky olemován krb mramorem) s tzv. mokrým barem.

Pro méně formální jídlo, například menší snídani, slouží příjemný koutek hned vedle kuchyně, z nějž se vychází na dvůr.

Místnosti v horním patře mají nečekaně tvarované stropy.

Místnosti v horním patře mají nečekaně tvarované stropy.

FOTO: Profimedia.cz

Z obývacího pokoje se francouzskými dveřmi vychází na terasu s bazénem, do velké místnosti proudí přímo záplava světla díky velkému množství velkých oken.

V domě je celkem pět ložnic.

V domě je celkem pět ložnic.

FOTO: Profimedia.cz

Centrálním prostorem horního podlaží je hlavní ložnice, která je nejenom velice luxusně zařízena, ale také velice pohodlně. Vchází se z ní hned do několika šaten, soukromé pracovny, a především mramorem vykládané koupelny.

Koupelna obkládaná červeným mramorem působí obzvláště luxusně.

Koupelna obkládaná červeným mramorem působí obzvláště luxusně.

FOTO: Profimedia.cz

Na zahradě kromě bazénu - v Kalifornii téměř povinného - nechybí zákoutí vyhrazené pro barbecue, romantiku dodává dřevěný, bíle natřený altánek, pro chvíle sportovního vyžití může nový majitel využít basketbalové hřiště.