Myšlenka, že by se jedna z ikonických staveb Ameriky měla změnit, mnohé doslova rozčarovala. Jaké pro ně přišlo v minulých dnech uklidnění, když se Metropoulos zavázal minimálně fasádu stavby ponechat.

Výstavní sídlo, které navrhl v roce 1927 architekt Arthur R. Kelly, je vystavěno ve směsi tudorovského a pseudogotického stylu. Hugh Hefner je koupil v roce 1971.

Díky jménu svého majitele, jeho slávě a diskutabilní pověsti, ale zejména díky večírkům a párty, na nichž nechyběly nejslavnější hollywoodské hvězdy, stal se z „prostého” luxusního panství věhlasný luxusní palác.

O počtech žen, které prošly jeho zdmi a hlavně ložnicemi, pak raději nikdo soudný ani nespekuluje. Málokdo na to má totiž dostatečně bujnou fantazii. Faktem je, že Hefner sídlo používal nejenom k bydlení, odtud také celé své impérium řídil. Proto se domu začalo brzy přezdívat sídlo Playboye neboli Playboy Mansion.

Interiér domu je zařízen v historickém duchu. Na několika místech lze ovšem narazit i na vysloveně moderní prvky - portréty Hugha Hefnera.

Interiér domu je zařízen v historickém duchu. Na několika místech lze ovšem narazit i na vysloveně moderní prvky – portréty Hugha Hefnera.

FOTO: Profimedia.cz

Dům stojí na pozemku o rozloze 2,1 hektaru. Se svými 22 pokoji a velikostí přes 2000 čtverečních metrů samozřejmě nabízí spoustu zajímavostí. Není to jen obrovská multimediální místnost s klasickými varhanami, ale například i velký vinný sklep, do nějž v době prohibice vedl tajný vstup.

K hlavní budově patří několik menších staveb vyhrazených pro chov zvířat a ptactva, s tím samozřejmě souvisí i malý hřbitov zvířat. K jedné z budov pro ptáky jsou připojeny dokonce čtyři hostinské domy.

To, čemu se dnes s oblibou říká multimediální místnost, bývalo v dobách, kdy si Hugh Hefner dům kupoval, prostě soukromé kino.

To, čemu se dnes s oblibou říká multimediální místnost, bývalo v dobách, kdy si Hugh Hefner dům kupoval, prostě soukromé kino.

FOTO: Profimedia.cz

U sídla podobné pověsti takřka nemohou chybět některá sportovní zařízení, jako soukromá tělocvična, tenisový/basketbalový kurt, nebo sauna.

Velkoryse je pojednán plavecký bazén, na nějž navazuje nádvoří určené pro barbecue doplněné malou krápníkovou jeskyní zaplněnou vodou – s vodopádem.

V sídle lze objevit jak hernu plnou automatů, tak například i společenské salonky s knihovnami.

V sídle lze objevit jak hernu plnou automatů, tak například i společenské salonky s knihovnami.

FOTO: Profimedia.cz

Hlavní obytná část domu zahrnuje jen několik místností ve druhém a třetím podlaží sídla. Logicky právě tyto prostory patřily k nejčastěji renovovaným a upravovaným. Veškerý interiér je ovšem velmi dobře sladěn a odpovídá tomu, co návštěvník očekává při pohledu na dům zvenčí. Stěny jsou obloženy detailně vyřezávanými dřevěnými panely, všude je nábytek z masivního dřeva v historickém stylu, jenž má připomínat gotiku.

Zařízení interiéru pochází na mnoha místech ještě ze 70. let minulého století.

Zařízení interiéru pochází na mnoha místech ještě ze 70. let minulého století.

FOTO: Profimedia.cz

Nejnověji opravovaným prvkem sídla jsou již zmiňované varhany, které prošly pečlivou rekonstrukcí v poslední dekádě.

Humbuk kolem vzhledu

Méně se ví, že architekt Kelly ve stejném stylu jako Playboy Mansion navrhl i sídlo na sousedním pozemku. To vlastní dlouhá léta právě milionář Daren Metropoulos, který se nikdy netajil touhou od Hefnera jeho sídlo odkoupit, oba pozemky spojit do jednoho a získané sídlo mohutně rekonstruovat a upravit.

To, co vypadá na letmý pohled jako společenská místnost s několika gauči je ve skutečnosti budoár obložený ze všech stran zrcadly. I na stropě.

To, co vypadá při letmém pohledu jako společenská místnost s několika gauči, je ve skutečnosti budoár obložený ze všech stran zrcadly. I na stropě.

FOTO: Profimedia.cz

Vzbudil tím však, minimálně u části americké veřejnosti, veliké obavy. Ať totiž byla Hefnerova pověst jakkoli dráždivá, jeho sídlo se stalo prakticky jednou z ikon Los Angeles a je bez nadsázky jedním z nejznámějších v zemi. Eventuální změna jeho vzhledu by se proto nesetkala se všeobecným pochopením.

BEZ KOMENTÁŘE: Někdejší sídlo Playboye v Los Angeles zůstane zvenku stejné

Někdejší sídlo Playboye v Los Angeles zůstane zvenku stejné.

FOTO: AP

Fanouškům časopisu i jeho zakladatele se tak jistě ulevilo, když agentura Reuters přinesla v minulých dnech zprávu, že se majitel sídla, Metropoulos, dohodl se zástupci města Los Angeles, že během nadcházejících úprav minimálně fasády sídla zůstanou zachovány v takové podobě, v jaké jsou nyní.