Hlavní obsah

VIDEO: Pisoár nového tisíciletí vůbec nepotřebuje vodu

Pisoár, pánská toaleta, které se jinak říká také mušle dnes možná získá nové přízvisko. Opět se totiž přiblížila doba suchého záchodu, ten bude v novém tisíciletí ale mnohem hygieničtější než kdy býval. Podívejte se s námi za trendy novodobých pisoárů, určitě vás překvapí.

VIDEO: Pisoár nového tisíciletí vůbec nepotřebuje vodu

Výhodou novodobých pisoárů je předně úspora vody. Jeho koupě tak rozhodně má svou návratnost.

Na jakém principu fungují?

Hydrostatickou vznosnou ploškou nacházející se v sifonu pisoáru je zaručen odtok moči a znovu zavření sifonu bez zápachu. Plovák je skrze tekoucí moč z mísy pisoáru tlačen dolů a po ukončení vyplave zase nahoru proti gumové horní části sifonu.

.: Minimalistický design moderního pisoáru vypadá stylově.foto: archív Dům&Bydlení

Vše, co se nachází v sifonu, vyteče vypouštěcími otvory bez spláchnutí do kanalizace. Patentovaný a vyměnitelný sifon, který se vsazuje, dělá tedy splachování zbytečnou a nepotřebnou záležitostí. Pisoár nemá žádné ovládací díly a skrze patentovanou formu nic nevytéká zpět.

Minimalistický design je hygienický

Design pisoáru je navržen minimalisticky, aby neměl žádné zbytečné plochy, kde by se držely bakterie a usazeniny. Je vyroben jako jednotný odlitek a nejsou na něm tudíž žádné spoje atd. O tom, jak si zařídit toaletu ještě hygieničtější a uspořit v ní prostor se dočtete zde.

Nepříjemný zápach na toaletě je kromě jiného následkem rozkladu organických materiálů bakteriemi. Zdrojem života těchto bakterií je pitná voda, pisoár bez vody tak minimalizuje jejich výskyt v toaletě a domov je tak díky tomu čistší.

Nápadité novinky v technologiích se záhy promítají do podob našich interiérů. Možná si, stejně jako když k nám poprvé přišlo rádio nebo pračka, budeme i pamatovat rok, kdy k nám poprvé přišel pisoár bez vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků