Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ušetřete čas i síly s chytrými pomocníky v kuchyni

Vaření. Pro mnohé koníček, při kterém si odpočinou a mohou rozvinout svou kreativitu, pro jiné povinnost, jejímž jediným cílem je nakrmit rodinu. Ať už patříte do kterékoli skupiny (případně je střídáte podle nálady), poradíme vám, jací pomocníci vám práci v kuchyni usnadní, ušetří čas a pomohou vám k úžasným gurmánským zážitkům.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ušetřete čas i síly s chytrými pomocníky v kuchyni

Tyhle moderní přístroje zkrátka ocení nejen milovníci vaření, ale i kuchařky a kuchaři „z donucení“.

Kdo je připraven…

Ačkoli samotné vaření většiny pokrmů nezabere zas tolik času, nejvíce minut strávíme jejich přípravou – krájením, sekáním, mletím, hnětením apod. Nejen začátečníkům v kuchyni mohou tyto práce bránit, aby vaření považovali za zábavu. Jak se nenechat odradit? Stačí si pořídit správné pomocníky!

Málokdo si dnes dokáže představit kuchyň, v níž by chyběl mixér. Obecně lze tyto spotřebiče rozdělit do tří kategorií – stolní, tyčový a smoothie. Klasický stolní mixér zvládne přípravu koktejlů, pyré, krémových polévek nebo tolik oblíbených smoothie, na trhu najdete i přístroje, které dokážou drtit led, sekat ořechy nebo třeba namlít mouku a ohřát zeleninovou polévku či vyrobit zmrzlinu.

Tyčový mixér využijete při přípravě krémových polévek, omáček apod., jeho výhodou je jednoduché ovládání a skladnost. Třetí jmenovaný je – jak již název napovídá – specialistou na nápoje smoothie, ale v řadě rodin se používá například při přípravách dětských přesnídávek.

Skvělými pomocníky, kteří šetří čas i síly, jsou elektrická struhadla či mlýnky. Pokud nechcete ztrácet drahocenné minuty strouháním sýra či mrkve do salátu, jistě takové struhadlo oceníte. Většina z nich je vybavena několika různými nástavci s břity, takže si jednoduše vyberete, jak jemně chcete danou surovinou nastrouhat. Mlýnek pak oceníte nejen při přípravě karbanátků apod.

03_unor_Zbozi_Pomocnici do kuchyne_1

1. Sencor SHB 4360, od 789 Kč
2. Sencor SNB 6601RD, od 1 995 Kč
3. Catler KS 4010, od 990 Kč
4. Bosch MFQ 4080, od 1 111 Kč
5. Bosch MFW68660, od 4 213 Kč
6. ETA Ambo II 3075 90000, od 2 260 Kč
7. Eta Gratus 002890030, od 8 590 Kč

Když pomáhá pára

Naše babičky a maminky využívaly při vaření takzvané papiňáky. Často však bylo takové vaření o zdraví, a tak není divu, že spousta z nás si tohoto pomocníka do své kuchyně nechce pustit. A to je škoda. Dnešní modely tlakových hrnců disponují řadou prvků, které zajišťují jejich naprostou bezpečnost. A jídlo je díky nim nejen velmi rychle uvařené, ale i úžasně dobré.

Sílu páry nemusíte ale využít pouze v tlakovém hrnci. Příprava pokrmů v páře patří k nejzdravějším, protože se při ní zachová v jídle většina živin a především chuť, a tak v řadě rodin našel své místo parní hrnec. Většina modelů umožňuje přípravu několika pokrmů najednou, a tak šetří i čas. Patříte-li k milovníkům rýže, pak jistě oceníte rýžovar, speciální hrnec k přípravě této přílohy.

Poměrně novou skupinou pomocníků jsou parní hrnce s mixérem v jednom. Ty ocení především rodiny s malými dětmi, jednoduše v nich totiž připravíte přesnídávky a pyré.

Stále oblíbenější jsou také elektrické pomalé hrnce. Ty využívají princip vaření při nízké teplotě. Jak už jejich název napovídá, samotný čas při vaření sice neušetříte (jídlo se připravuje i 10 hodin), ale výhodou je, že se během doby vaření nemusíte o nic starat a jen čekáte, až bude lahodný pokrm hotový.

03_unor_Zbozi_Pomocnici do kuchyne_2

1. Avent SCF875, od 3 599 Kč
2. Beaba Babycook Solo, od 3 381 Kč
3. Philips Avent, od 2 613 Kč
4. ETA Calderon 113490000, od 2 170 Kč
5. Russell Hobbs 19750, od 671 Kč
6. Tefal VS 400333, od 2 285 Kč

Pro sladkou tečku

Nejen vaření, ale ani pečení už dnes nemusí znamenat hodiny a hodiny strávené v kuchyni. Stačí mít ty správné pomocníky. Pokud je u vás pečení prakticky na denním pořádku, zvažte pořízení kuchyňského robotu. Ty tradiční nabízejí možnost hnětení, šlehání, míchání, krájení, sekání, mixování a strouhání. Řada výrobců pak umožňuje dokoupit další příslušenství, jako je například mlýnek na maso, lis na citrusy, mlýnek na koření, zmrzlinovač nebo odšťavňovač.

Pokud patříte k lidem, kteří si rádi doma připravují i pečivo, pak investujte do domácí pekárny. Stačí, když do tohoto spotřebiče nasypete všechny suroviny potřebné k přípravě chleba apod., a pak už jen čekáte, až bude pečivo hotové. Některé modely nabízejí také programy pro pečení sladkých moučníků, přípravu baget nebo pro zavařování.

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků