Hlavní obsah
 

Nepodceňujte deratizaci, přemnožení hlodavci dokážou pěkně potrápit

Říká se, že když je teplá zima, pak hrozí přemnožení hlodavců. A ta letošní nebyla celkově zrovna z těch nejstudenějších. Odborníci proto doporučují nepodceňovat deratizaci. Kromě toho jsou majitelé nemovitostí za to dle vyhlášky odpovědni.

 
Nepodceňujte deratizaci, přemnožení hlodavci dokážou pěkně potrápit

Deratizace by se měla provádět dvakrát ročně, nejlépe na jaře a na podzim. V obydlených místech se nejčastěji vyskytují potkani, krysy a myši. Většinou to bývá ve sklepních prostorách činžovních domů, ale i na zahradách, kde si hlodavci mohou najít vhodné útočiště.

„Samotná deratizace má dvě fáze. První je zjištění možných přístupů do objektu a na volných plochách odklizení odpadu a pak přichází druhá fáze. Ta spočívá v pokládce nástrah, které pak hlodavci konzumují a následně uhynou,“ popsal deratizér René Svitavský.

Jedovaté nástrahy vydrží v suchém prostředí nejdéle půl roku. V místech, kde se často mění teplota a vlhkost vzduchu, mají trvanlivost čtvrt roku.

Základ všeho je ale v prevenci: nepustit hlodavce dovnitř. Do objektů se často dostávají rozbitými okny, dírami ve zdech, v podlaze nebo okolo trubek, ty je proto nutné utěsnit. Zároveň je třeba hlodavcům zamezit v přístupu k potravě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků