Hlavní obsah
Dejte svému domu adventní lesk a sváteční atmosféru. V nabídce jsou světelné řetězy, vánoční pohádkové postavy, dárková punčocha s poutkem. Foto: Tchibo (2x)

Dopřejte nejen dětem adventní výzdobu plnou světel

S adventem začíná vánoční výzdoba, na kterou se těší všechny děti. Kromě stromečku v obývacím pokoji milují i světýlka, figurky a zvířátka na zahradě, před vchodem do domu nebo v oknech. Nechte se inspirovat!

Dejte svému domu adventní lesk a sváteční atmosféru. V nabídce jsou světelné řetězy, vánoční pohádkové postavy, dárková punčocha s poutkem. Foto: Tchibo (2x)
Dopřejte nejen dětem adventní výzdobu plnou světel

Hitem jsou zimní scenérie s různými motivy: pohádkové vesničky, které vytvářejí atmosféru včetně světelného, zvukového a pohybového efektu.

V oblibě jsou i venkovní nafukovací nebo keramické figury: sněhový jednorožec, hrající andělíček nebo obří sněhulák.

Projektor Laser Magic osvětlí plochu až 300 m2, šerospínač, energeticky úsporné řešení. Šest různých motivů (fixních nebo pohyblivých), cena 1599 Kč.

Foto: Bauhaus

Kouzelný zimní svět děti milují stejně jako zářivá světýlka. Vánoční komety, ozdobené stromky přede dveřmi a rozsvícené lampy určitě nalákají Ježíška.

Foto: Tchibo

Novinky i klasika

Tradiční Vánoce jsou v barvě zeleného lesa a červené barvy. Oživí, zklidní a hezky zútulní každý prostor. Ve spojení se světlými a lesklými barvami navíc působí mysticky. Červená je extravagantní, plná vášně, síly a v kombinaci se dřevem vždy vynikne.

Adventní věnec z kolíčků na prádlo je ozdobou i v třeskutých mrazech. K výrobě potřebujete dvě balení dřevěných kolíčků, barvu, vánoční dekorace, červenou stuhu, karton a štětec.

Foto: Primalex

LED světelný řetěz na venkovní stromeček 40 diod, teplé světlo. Cena 799 Kč.

Foto: Hornbach

Letošní Vánoce se mají podle současného trendu nést v duchu jemných barevných odstínů. Vévodí jim růžová, elegantní modrá za účasti zlaté, stříbrné a bílé.

Výsledkem je pořádná dávka nostalgie a nádech lehkosti. Bílá působí svěže, stříbrná elegantně, z modré jde lehký chlad.

Osvětlovací závěs LED se 48 světly, venkovní hvězda, je vhodný do každého okna. Cena 599 Kč.

Foto: Ikea

Svítící řetěz má 200 čirých žárovek, vhodný je pro venkovní použití, trafo 24 V, bílý kabel 6,5 m dlouhý včetně přívodu. Cena 1290 Kč.

Foto: Hornbach

Postavy a řetězy

Velké nafukovací či keramické postavy upoutají pozornost dětí i dospělých na mnoha zahradách. Svítí, vydávají zvuky a mohou se i pohybovat.

Některé postavy mají zabudované LED osvětlení a integrovaný nafukovací systém, který stačí zapojit do elektrické sítě.

LED světelný sob se sáněmi, IP 44, 14 W, výška 77 cm, délka maximálně 144 cm. Cena 1090 Kč.

Foto: Bauhaus

Klasické světelné řetězy jsou vhodné i jako dekorace na vchodové dveře, fasádu, kolem stromku na zahradě, protože vydrží teploty až –15 °C. Zelené, modré a červené řetězy mají délku 15 m a rozsvítíte s ním stromeček vysoký 150 cm. Cena od 215 Kč.

Foto: Retlux

Klasikou pro vánoční atmosféru je řetězové osvětlení, kterých se prodává nepřeberné množství s variabilním počtem diod, tvarů a barev.

Stálicí jsou bateriová osvětlení, která usnadní dekorování bez elektrických kabelů. Ideální jsou do venkovních prostor, kde není přívod elektrického proudu.

LED okenní kometa přinese štěstí, 35 diod, 230 V, pro vnitřní užití. Další možné motivy: hvězda nebo sob. Cena 399 Kč.

Foto: Hornbach

Osvětlovací řetěz se 24 světly, venkovní použití, blikající hvězda. Žárovka LED spotřebuje o 85 % méně energie a má 10x delší životnost než běžné žárovky. Cena 499 Kč.

Foto: Ikea

Do oken určitě patří závěsné chundelaté koule, hvězdy, vločky, andělská křídla nebo netradiční péřové boa.

Ratanová ozdoba Retlux s 10 či 15 LED diodami je vhodná k zavěšení do oken. Motivy: srdce, koule, hvězda. Má příjemné teplé bílé světlo, které neoslňuje. Cena 309 Kč.

Foto: Retlux

Hledáme nejhezčí rodinné vánoční stromečky

Ozdobený stromeček je možné o Vánocích nalézt snad v každé české rodině. Když se na Štědrý večer rozzáří, rozlije se po celé domácnosti tajemná atmosféra, na niž se těší nejenom děti, ale i dospělí.

Jak vypadá ten váš? Je designově dovedený k dokonalosti? Anebo na něj věšíte tradičně památeční ozdoby po babičce? Zdobíte stromeček v pokoji, anebo jej máte venku, na zahradě? 

Na adresu bydleni@novinky.cz nám do 20.12.2018 pošlete fotografii (orientovanou na šířku) s vaším vánočním stromečkem a připojte pár zajímavých informací o něm. Přehlídku těch nejhezčích vám přineseme v článku o Vánocích v rubrice Bydlení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků