Ačkoli většina hraček do bazénů myslí především na děti, užijí si s nimi spoustu zábavy i dospělí. Které budou vašemu bazénu slušet?

Nejen pro ty nejmenší

Hračky do bazénu mohou být i skvělými pomocníky, když svého potomka chcete seznámit s vodou. I proto se mohou hodit i do úplně prvního, malého nafukovacího bazénku. Batole se totiž v bazénku může začít rychle nudit a napříště nebude z jeho přítomnosti na zahradě příliš nadšené.

První hračky se mohou podobat těm, které si vaše dítko bere do vany. Natahovací rybičky, loďky, kachničky jistě nezklamou. Jen se vždy ujistěte, že kupujete skutečně hračky pro nejmenší, aby dítě nemohlo například vdechnout či spolknout některou z částí.

01_cerven_Zbozi_Hracky do bazenu_1

1. Intex 57161 Hrací Centrum Jungle Adventure, od 1 299 Kč
2. Dětský člun INTEX Pool Cruisers, od 89 Kč
3. Fisher-Price nafukovací vláček s míčky, od 974 Kč
4. Hasbro Nerf SuperSoaker Barracuda, od 398 Kč
5. Bestway 32021 Nafukovací míč, 51 cm, od 17 Kč
6. Intex 57441 Jednorožec, 272 x 193 x 104 cm, od 359 Kč
7. Zuru Vodní balónky 3 pack, od 158 Kč

Klasikou, která i ty nejmenší děti spolehlivě zabaví, jsou nafukovací hračky do bazénu nebo nafukovací míč. Ty vybírejte především s ohledem na věk potomka – míč, který bude mít 60 centimetrů v průměru, zabere nejen skoro celý dětský bazének, ale navíc jej batole nebude schopné uchopit. To samé se týká i nejrůznějších nafukovacích zvířátek apod.

Starší děti, které se koupou v rozměrnějším bazénu, naopak větší hračky do bazénu ocení. Velmi oblíbené jsou nejrůznější nafukovací „vozidla“, ať už klasické čluny nebo v poslední době především ta ve tvaru zvířat.

A tak se vaše děti mohou v bazénu prohánět na žralokovi, želvě, ale také třeba na nafukovacím plameňákovi nebo v poslední době tolik populárním nafukovacím jednorožci. Nafukovací hračky vybírejte nejen s ohledem na velikost bazénu, ale také hmotnost dětí – tato „vozidla“ mají totiž omezenou nosnost.

Zábava i pohodlí

Další klasikou, která u vody nezklame, jsou stříkací pistole. Ty spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělé. Zatímco dříve se jednalo o malé pistolky s jednoduchým mechanismem, které se musely neustále plnit a po několika dnech přestaly fungovat, dnes výrobci nabízejí pistole na vodu, jež vás uprostřed „bitvy“ na holičkách rozhodně nenechají.

Ostatně bitvu můžete v bazénu rozehrát i sportovní (tedy pokud to rozměry bazénu dovolují). Proč si nepořídit například speciální branku na vodní polo, bazénovou síť na volejbal, nafukovací „ostrůvek“ s košem na basketbal apod.?

Některé sporty navíc můžete hrát i pod vodou. Především pokud chcete naučit své děti nebát se potápění, můžete pořídit speciální barevné kolíky či kruhy na dno, pro které se budou muset hráči ponořit. Stejný úspěch jistě sklidíte i s podvodním létajícím talířem (pro něj ale opravdu potřebujete větší bazén).

01_cerven_Zbozi_Hracky do bazenu_2

1. Intex Flamingo Party Island, 422 x 373 cm 57267EU, od 4 444 Kč
2. Hasbro Nerf Rebelle Super Soaker Wave Warrior, od 383 Kč
3. Intex Pizza, od 290 Kč
4. Intex Donut Tube, od 98 Kč
5. Bestway nafukovací páv, 1,98 m x 1,64 m, od 699 Kč
6. Hasbro Nerf Super Soaker Soakzooka, od 399 Kč
7. Intex Volejbalová sada se sítí nafukovací, od 166 Kč

Pokud už jste bazénovým hrám přece jen odrostli a zábavu si představujete spíše jako lenošení s dobrým pitím, i na vás výrobci pamatují. Vybírat tak můžete z nejrůznějších lehátek či nafukovacích křesílek.

Novinkou jsou plovací vaky, které využijete přímo ve vodě i posléze na suchu. Do bazénu si také můžete pořídit nafukovací bar, který je vybaven nejen držáky na sklenice, ale i zásobníkem na led.

I při hraní v bazénu je však na prvním místě bezpečnost. Děti by nikdy neměly být bez dozoru, a to ani když mají na zahradě jen brouzdaliště. U neplavců se hodí nafukovací rukávky, kruhy nebo vesty. Také ty najdete v obchodech se spoustou motivů, takže se nemusíte bát, že se u svého potomka setkáte s nějakým větším odporem.