Hlavní obsah

Zatím nejsilnější verze Volkswagenu Touareg V10 TDI bude zanedlouho kus pod vrcholem. Přeskočí jí totiž speciální verze R50. To se tak stane dalším nositelem jména s přídomkem R, které ukazuje na nejsportovnější verze modelové řady.

Volkswagen Touareg R50: vrchol se posouvá

Zatím se máme možnost setkat s Volkswagenem Golf R32 nebo s Passatem R36. Nový Volkswagen Touareg se objeví ale až za dlouho. Jeho premiéra se totiž plánuje na 11. října na australský autosalon v Sydney.

Vůz by měl konkurovat těm nesilnějším verzím luxusních SUV, jako je například BMW X5 4.8i, Porsche Cayenne Turbo nebo Mercedes-Benz ML63 AMG. Jenže Touareg na to půjde z jiné strany.

Jeho základem totiž na rozdíl od konkurence bude turbodiesel V10, jehož současné výkonové parametry poskytují také celkem slušnou dávku emocí. Maximální výkon 230 kW a točivý moment 750 N.m dokáží vůz rozhýbat za 7,4 s na stokilometrovou rychlost a maximálně Touareg pádí 231 km/h.

Verze R50 však půjde s výkonem o něco výš a zatím můžeme jen spekulovat, jak moc se technici odváží do motoru zasáhnout. Aby pokořili Cayenne Turbo, museli by vytáhnout výkon výš než 331 kW, což je hodně slušný nárůst. Zatím však o voze nevíme zhola nic, kromě jediné fotografie a nicneříkající koncernové tiskové zprávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků