Hlavní obsah

Exkluzivní Porsche přestavěné na zakázku

Firma StudioTorino představila před rokem speciální roadster na bázi Porsche. Jenže bohatí zákazníci chtějí mít i automobil pro špatné počasí. Nyní se tak objevuje vůz RK Coupé, vycházející z Porsche Cayman.

Exkluzivní Porsche přestavěné na zakázku

StudioTorino připravilo opravdovou lahůdku na bázi Porsche Cayman. Automobil předělali tak, jak si sami představují, že by měl exkluzivní automobil vypadat. Mnoho dílů je zcela nových - například přední světlomety, zadní nárazník, prahy se vstupem vzduchu... Mnoho jich byl ještě upraveno a předěláno k ideálnímu obrazu majitele.

Vše je exkluzivní - například čtrnáctivrstvý lak, perfektní interiér v kůži Poltrona, sportovní sedadla a kola od specializované firmy Toora či doplňky k vozu ručně dělané z hliníku, jako jsou koncovky výfuku a víčko nádrže.

Samozřejmostí je také ultimátní technika. Na podvozku se podílela firma Brembo a Bilstein, které dodaly to nejlepší, co měly (např. elektronicky kontrolované a stavitelné tlumiče či šestipístkové brzdy vpředu s průměrem 350 mm). Motor je upraven od odborníka nejpovolanějšího - firmy RUF.

K boxeru byla připravena speciální sada odstředivého kompresoru s planetovou převodovkou, který pracuje s tlakem 0,7 baru. Předělané jsou vstřikovače, katalyzátor, CPU a také chladicí systém s výkonnějším čerpadlem. Díky tomu se výkon zvýšil na 325 kW při 7000 ot./min a točivý moment na 501 N.m při 5500 ot./min.

Z 0 na 100 km/h zrychlí vůz za 4,3 s, dvoustovku pokoří za 13,0 s a maximální rychlost je podle vyjádření firmy vyšší než 300 km/h.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků