Náš recept je jednoduchý. Pořiďte si Chevrolet Corvette Z06, který ze svého sedmilitru dává výkon rovných 500 koní (373 kW při 6200 ot./min.). Tenhle pálivý základ ale ještě připepříte značkou Vortec, která je známá především díky svým kompresorům.

Takže k Z06 přidáte špetku odstředivého kompresoru, kousek mezichladiče stlačeného vzduchu, přihodíte obtokový ventil kompresoru, úchyty, vedení, dochutíte novým výkonným palivovým čerpadlem, lepšími vstřikovači a celé poprášíte powerboxem Diablo Sports na přeprogramování ECU.

:. Takhle dobře "okořeněný" motor rozpálí už při pohledu. (Foto: Vortec. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)

Doma to všechno dáte dohromady, natankujete benzín, dolijete olej, vodu do chladičů a jdete otestovat, co to s vámi udělá. Tenhle ďábelský domácí gulášek vám ale asi vyžene krev z obličeje, vždyť Z06 po tomhle dochucení má výkon 635 koní. Je ovšem pravda, že pohon zadních kol prostě nedokáže něco takového snést a raději vyplivne všechny newtonmetry a kilowatty na silnici bez užitku. Přebytek výkonu totiž způsobí snížení zrychlení z 0 na 60 MPH (asi 96 km/h) z 3,7 na 3,9 s. Ale letmou čtvrtmíli zvládne za opravdu parádních 11,5 s.