Hlavní obsah
Volkswagen Golf osmé generace Foto: Volkswagen

Zvěsti se nevyplnily, nový Volkswagen Golf přijede i jako kombi

V loňském roce se internetem šířily drby o tom, že Volkswagen Golf v osmé generaci přijde jak o třídveřovou, tak i kombi variantu. Nedávné prohlášení automobilky však ujišťuje, že lidově zvaný „Golf v kýblu” tady bude i v rámci nabídky osmého vydání.

Volkswagen Golf osmé generace Foto: Volkswagen
Zvěsti se nevyplnily, nový Volkswagen Golf přijede i jako kombi

Golf Variant, jak Volkswagen tradičně nazývá prodlouženou praktičtější verzi, se zapojí do výrobního programu ve Wolfsburgu, kam se přestěhuje ze Cvikova. Ovšem už tradičně se zpožděním vůči hatchbacku. Nový Golf v klasické variantě se zkosenou zádí se na domácí půdě představí 28. října.

Volkswagen Golf R Variant (2014)

Foto: VW

Původní zákulisní zprávy hovořily o tom, že se nový Golf ukáže po boku elektrického ID.3 a dvojice bude tvořit jakési dva protipóly v rámci nižší střední třídy - nový přístup proti tradici. Ovšem to se nestalo, bůh ví, jestli z toho důvodu, aby osmičkový Golf nevzal veškerou pozornost na sebe.

Nová generace by měla přijít například i s pokročilejšími jízdními asistenty, její částečnou podobu už naznačil maskovaný prototyp na fotografii oficiálně zveřejněné automobilkou.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen Golf na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků