Hlavní obsah
Škoda Fabia R 5 (2014) Foto: Škoda Auto

Závodní Škoda Fabia R 5 se poprvé ukázala

Škoda zveřejnila první tři fotografie nové závodní verze fabie nazvané R 5. Jde o nástupce úspěšné Fabie Super 2000. Soutěžit s novým strojem začne automobilka příští rok.

Škoda Fabia R 5 (2014) Foto: Škoda Auto
Závodní Škoda Fabia R 5 se poprvé ukázala

„Světová premiéra vozu Fabia R 5 Concept Car je pohledem do budoucnosti rallye v podání značky Škoda,“ říká šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek: „Do poloviny roku 2015 by měla proběhnout homologace vozu Fabia R 5.“

V souladu s předpisy FIA je nový soutěžní vůz vybaven turbomotorem o objemu 1,6 litru s dosud nespecifikovaným výkonem. Odcházející verze škodováckého „závoďáku” – Fabie S2000 – měla výkon 279 koní při 8250 otáčkách a pohon všech čtyř kol. Pod kapotou byl dvoulitrový atmosférický čtyřválec.

Fabia Super 2000 na letošní Rally Korsika

Foto: Škoda Auto

Škoda Fabia R 5 (2014)

Foto: Škoda Auto

Nová evoluce závodní fabie má sekvenční pětistupňovou převodovku a vzpěry McPherson. Hmotnost vozu bude minimálně 1230 kg.

Ve světové premiéře se nová závodní fabia ukáže na německé výstavě Essen Motor Show, která se koná od 29. listopadu do 7. prosince. Předpokládáme, že pak automobilka zveřejní další technické parametry.

Škoda Fabia R 5 (2014)

Foto: Škoda Auto

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků