Hlavní obsah
Vybržďování patří k nejnebezpečnějším věcem, které můžete na dálnici udělat. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Vybržďovač potkal na americké dálnici blokovače

Chování při standardní jízdě na dálnici je jednoduché - pokud nepředjíždíte, jeďte v pravém pruhu, a nedělejte nečekané a prudké manévry, kterých by se někdo mohl leknout. Dva řidiči na blíže neupřesněné americké dálnici selhali ve všech těchto bodech.

Vybržďování patří k nejnebezpečnějším věcem, které můžete na dálnici udělat. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Vybržďovač potkal na americké dálnici blokovače

Video, zveřejněné v minulém týdnu a pořízené kamerami Tesly Model 3, ukazuje, kterak řidič subaru trčí v levém pruhu, aniž by někoho předjížděl, a tím blokuje řidiče lexusu, který by rád jel rychleji. Incident se podle autora videa odehrál 6. ledna.

Ve Spojených státech sice jsou pravidla pro jízdu v pruzích mimo město podstatně volnější než v Evropě, ale i tak - kdyby za volantem subaru seděl slušný řidič, prostě uhne do pomalejšího pruhu, lexus předjede a žádný problém nevznikne.

Jenže to se neděje, a tak když se otevře třetí pruh úplně vpravo, lexus do něj přejíždí, aby předjel subaru i teslu. Opět - u nás je předjíždění zprava zakázáno, v USA nikoliv. Subaru ale přidává plyn, snad aby lexusu něco provedlo; kdyby mu byl lexus ukradený, jede si prostě podle sebe.

Přední kamera tesly ukazuje, jak lexus přejede zpátky do levého pruhu. Zcela zbytečně; kdyby mu prostě šlo o předjetí a rychlejší jízdu, pokračoval by pravým pruhem dál. A vtom subaru vybrzdí - šlápne těsně před ním na brzdy.

Řidič subaru reaguje úhybným manévrem, jenže na stavbu svého auta příliš prudce, dostává smyk a letí přes středový pás dálnice až do protisměru. Lexus zatím pokračuje dál. Subaru přejíždí středový pás zpátky a pokračuje v jízdě původním směrem. Řidič může hovořit o velkém štěstí, že do něj v protisměru nikdo nenarazil, anebo že neskončil v kotrmelcích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků