Hlavní obsah

Švédská automobilka Volvo se rozhodla lehce poupravit SUV Volvo XC90. Modifikace se dotkly předních a zadních světel a zrcátek, protože na oblíbeném modelu nebylo moc co měnit.

Volvo XC90: Jen mírné retuše

Volvo XC90 je velmi oblíbený a oceňovaný vůz. Jeho kvalitní jízdní vlastnosti a vysoký luxus už přesvědčily mnoho zákazníků, že vyšší cena je akceptovatelná. Změnit zásadně něco tak povedeného tedy nejde. Designéři se proto zaměřili na drobné retuše.

Vpředu najdeme sice původní tvar světel, ale uvnitř se "strojovna" přemístila a přizpůsobila se instalaci bi-xenonových světlometů. Vzadu zase dlouhá zpětná světla dostala místo dvou kroužků elegantnější tvar "couvaček". Do zrcátek se přestěhovaly doplňkové směrové blikače. Lehkou změnou však prošla i středová konzole v interiéru.

Patrně nejdůležitější změnou je instalace nové zážehového agregátu. Vidlicový šestiválec o objemu 3,2 l se 173 kW nabízí výhodnější variantu benzinového motoru, než je osmiválec 4,4 l. Vůz se v této podobě objeví na výstavách až v druhé polovině tohoto roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků