Hlavní obsah
VW I.D. Crozz II Concept Foto: Volkswagen

Volkswagen čeká perný rok, představí 34 novinek

Přes tři desítky novinek nás čekají od koncernu Volkswagen během příštího roku. Některé z nich už známe, jiné se představí poprvé, a kromě dvou prvních elektroaut z rodiny ID budou i další novinky elektrifikované.

VW I.D. Crozz II Concept Foto: Volkswagen
Volkswagen čeká perný rok, představí 34 novinek

Už nějakou dobu víme, že Volkswagen v příštím roce uvede na trh elektromobil ID.3 a novou, osmou generaci Volkswagenu Golf. Novinek ale bude mnohem víc - celkem čtyřiatřicet. Jednou z nich bude i Golf GTE, plug-in hybridní verze osmé generace Golfu.

Podle britského webu Autocar dostane sourozence i ID.3, a to sériovou podobu konceptu SUV ID Crozz. Volkswagen o ní zatím hovoří jako o ID Next, ale podle Britů se bude hotové auto jmenovat jednoduše ID.4.

VW I.D. Crozz II Concept

Foto: Volkswagen

Vozy třídy SUV jsou pro Volkswagen velmi důležité, jako ostatně pro všechny automobilky. Podle předběžných informací je rok 2019 pro automobilku velmi úspěšný právě díky těmto vozům, po nichž je ohromná poptávka.

Ze zmíněných 34 nových aut budou SUV tvořit 12 kusů, tedy méně než polovinu. A ne všechno mají být auta připravená vyjet na silnice - ve formě konceptu či prototypu se má ukázat i základní, nejlevnější model rodiny ID, zatím nazvaný ID Entry.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků