Hlavní obsah
 

V Thajsku uspořádali netradiční autosalon ojetin. Má pomoci klesajícímu trhu

Automobilové přehlídky jsou většinou vyhrazeny novým autům. V Thajsku však už devátým rokem pořádají autosalon, na němž se prodávají luxusní ojetá auta. Letos se koná ve světle koronavirové pandemie.

 
V Thajsku uspořádali netradiční autosalon ojetin. Má pomoci klesajícímu trhu

Prodejní výstavy jsou relativně běžná věc, stejně jako autosalony. Na těch se ale ukazují nová auta, která většinou ještě ani nejsou v prodeji, anebo dokonce studie, které se do prodeje dostanou jen možná a navíc v jiné, realističtější formě.

V thajském Bangkoku nicméně uspořádali autosalon plný aut, která už nejsou v prodeji. Jinými slovy, autosalon ojetin. Nikoliv však levných „křápů“, nýbrž mercedesů, BMW, porsche a dalších naleštěných a zajímavých, ale přece jen užívaných automobilů.

Fast Auto Show Thailand, jak se tento podnik jmenuje, se navíc letos nekonala poprvé. Agentura AP, která zprávu přinesla, uvádí, že letošní ročník byl už devátý. Letos se však koná v atmosféře poklesu automobilového trhu zapříčiněného koronavirovou pandemií.

Za poklesem ovšem nestojí jen covid. Jednak v téměř sedmašedesátimilionovém Thajsku od začátku pandemie zaznamenali jen necelých 3800 případů a jednak Federace thajského průmyslu uvádí, že domácí automobilový trh v září klesal už 16. měsíc v řadě, přičemž pandemie nabrala skutečně světové obrátky teprve před devíti, deseti měsíci. Pokles oproti září 2019 je 4,1 procenta.

A co na to aktuální situace? Thajsko registruje pouze 133 aktivních případů, alespoň dle webu Worldometers.info, takže si tam hromadné akce mohou dovolit. Přesto video ukazuje návštěvníky v rouškách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků