Hlavní obsah
 

V nových crash testech se rozdávaly i tři hvězdy z pěti. Pro čínské SUV a malou Škodovku

Nárazové zkoušky organizace Euro NCAP se stále zpřísňují a zisk pěti hvězd dávno není samozřejmostí. Z aktuálního výčtu se o tom přesvědčilo ambiciózní SUV z Číny, ale i bratislavská trojčata.

 
V nových crash testech se rozdávaly i tři hvězdy z pěti. Pro čínské SUV a malou Škodovku

Nový Volkswagen Golf, Nissan Juke, Ford Puma či Audi Q8. Mimo jiné tyto důležité novinky prošly posledními nárazovými zkouškami Euro NCAP s pěti hvězdami. SUV střední třídy Aiways U5, které se chystá na evropský trh, se musí spokojit se třemi.

Konstrukce vozu sice obstála, ale při testu se objevily problémy hned s prvky pasivní bezpečnosti. Konkrétně s hlavovými airbagy a zadním bezpečnostním pásem. Ani aktivní bezpečnostní prvky v jízdním testu nezazářily, získaly hodnocení 55 procent.

Crash test Škoda Citigo

Video: Euro NCAP

Rovněž tři hvězdy si odváží bratislavská trojice minivozů, z prvního testu v roce 2011 to bylo přitom za plný počet. Podle Euro NCAP jsou modely Volkswagen e-Up!, Seat Mii Electric a Škoda Citigoe iV konstrukčně natolik shodné, že jejich výsledek může reprezentovat jeden kus, v tomto případě od Volkswagenu.

Přesto se jedná o zvláštní situaci, neboť výsledek je podle údajů organizace přisuzován modelu Up! bez písmena „e” v názvu, tedy se spalovacím motorem. Přitom ten se už nevyrábí a bourána byla elektrická varianta.

Každopádně prckové pykají především za ochranu chodců výsledkem s 46 procenty a asistenční systémy s hodnocením 55 procent. Ochrana dospělé posádky za 83 procent a dětské za 81 procent už je celkem v pořádku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků