Hlavní obsah
Násilné vniknutí do auta leckdy vůbec není potřeba. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

V Connecticutu kvetou krádeže aut. Majitelé je totiž nezamykají

Zní to jako nepovedený aprílový vtípek - podle policie města Hartford v Connecticutu nechávají někteří lidé svá auta stát venku odemčená s klíči uvnitř. Samozřejmě se kradou jako na běžícím páse.

Násilné vniknutí do auta leckdy vůbec není potřeba. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
V Connecticutu kvetou krádeže aut. Majitelé je totiž nezamykají

Pro českého motoristu je to zautomatizovaná procedura - vystoupit z auta, zavřít dveře, zamknout. Leckdy se člověku stane, že to udělá podvědomě, takže se za pár minut musí jít přesvědčit, zda opravdu zamkl. V americkém Connecticutu je to očividně trochu jinak.

Někteří lidé tam nejen nezamykají svá auta, ale taky nechávají klíče uvnitř. Ze sedmadvaceti aut, která byla v Connecticutu podle tweetu policie města Hartford ukradena během 24hodinové periody na samém konci března, bylo 20 ukradeno s klíči uvnitř.

Dalo by se pochopit, že někdo nechá odemčené auto v dobře uzamčené a alarmem hlídané garáži. Že by ale těch 20 aut bylo ukradeno právě z takovýchto míst, se jeví nepravděpodobné.

Zejména když krátké video u příspěvku na Twitteru ukazuje pravděpodobný způsob, jak lupiči v Connecticutu postupují - jdou od domu k domu a zkouší, zda nějaké auto, stojící venku před domem, není náhodou odemčené.

„Zamkněte si auto, odneste si klíče,” končí tweet a Evropanovi jde hlava kolem, jak je možné, že je třeba takhle základní prvek ochrany proti zlodějům vůbec někomu připomínat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků