Hlavní obsah
Hyundai Tucson patří k autům oceněným IIHS za prvotřídní bezpečnost (Ilustrační foto) Foto: Hyundai

Uhodnete, která značka prodává podle amerických testů nejbezpečnější auta? Výsledek překvapí

Když se hovoří o bezpečných autech, zmínka o automobilce Volvo je jistotou. Švédové si na bezpečnosti pasažérů zakládají už dekády. Podle americké organizace IIHS (Insurance Institute for Highway Safety), jsou ale nejlepší Korejci.

Hyundai Tucson patří k autům oceněným IIHS za prvotřídní bezpečnost (Ilustrační foto) Foto: Hyundai
Uhodnete, která značka prodává podle amerických testů nejbezpečnější auta? Výsledek překvapí

Největší počet titulů Top Safety Pick a Top Safety Pick+ letos u IIHS, organizace, která v USA zajišťuje nárazové testy aut, získala automobilka Hyundai - celkem deset. Druhá je Kia s devíti a třetí shodně Toyota a Subaru s osmi cenami. Ovšem, u různých automobilek testoval institut různý počet aut.

Ona oceněná desítka hyundai zahrnuje modely v Evropě neprodávané, ale také ty, které si můžete jít zítra koupit - např. santa fe, konu, ioniq nebo tucson. Zahrnuje modelové roky 2018 a 2019. Model Santa Fe je v této desítce dvakrát - jednou za každý modelový rok, protože letos došlo ke generační obměně.

Ocenění je v některých případech podmíněno příplatkovou výbavou, např. lepšími světlomety či pakety jízdních asistentů; IIHS testuje vozy v různých specifikacích a, podobně jako u EuroNCAP, nezohledňuje jen pasivní bezpečnost, kterou vyzkouší v nárazovém testu.

Pořadí
Značka
Počet ocenění
1.
Hyundai
10
2.
Kia
9
3. - 4.
Toyota
8
3. - 4.Subaru8
5.
Honda
7
6.
Mazda
6
7. - 9.
Lexus
5
7. - 9.Nissan
5
7. - 9.BMW
5
10.
Acura4
11. - 12.
Volvo
3
11. - 12.Mercedes-Benz
3
13. - 14.
Genesis
2
13. - 14.Audi
2

Aby vůz získal ocenění Top Safety Pick, musí dosáhnout nejlepšího hodnocení „Dobrý” v crash testech řidičovou částí přídě, z boku a ve zkoušce střechy a hlavových opěrek. Navíc musí být vybaven dobře hodnoceným systémem prevence srážky vpředu a světlomety, které získají hodnocení „Dobrý” nebo druhé nejlepší „Dostatečný”.

Pro ocenění Top Safety Pick+ musí vůz navíc mít hodnocení „Dobrý” nebo „Dostatečný” v crash testech spolujezdcovou částí přídě a světlomety musí být „dobré”.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků