Hlavní obsah
 

Toyota poutá na vylepšený Hilux, za volant usedl Fernando Alonso

Nová Toyota Hilux dostane větší motor. Třebaže je stále maskovaná, pilot Fernando Alonso už se s ní projel - a je podle něj výborná. Jak taky jinak, když video natočila sama automobilka Toyota.

 
Toyota poutá na vylepšený Hilux, za volant usedl Fernando Alonso

Třebaže si Fernando Alonso vydobyl největší slávu ve formuli 1, dnes jezdí offroadové rallye a je úřadujícím mistrem světa ve vytrvalostních okruhových závodech.

Dakar jezdí na Toyotě Gazoo Racing Hilux, v níž ho ve videu vidíme pěkně vysoko skákat. Podstatnější ale je maskovaný prototyp, který stojí v pozadí, když pilot mluví. To je totiž modernizovaná Toyota Hilux, která by se měla kompletně představit někdy v tomto týdnu.

Nový Hilux je zatím skryt pod vrstvou maskovací fólie.

Foto: Toyota

Video s Alonsem za volantem tedy považujme za upoutávku. Třebaže bylo zveřejněno nyní, pilot se s novým Hiluxem projel už v loňském roce v rámci testování a příprav na Dakar, v němž zkraje letošního roku dojel na 13. místě celkově, což je na první start v této extrémně náročné soutěži obdivuhodný úspěch.

Třebaže to je „jen” upoutávka, přesto v ní nacházíme důležitou informaci - vůz dostane nový 2,8l motor. S největší pravděpodobností to bude dieselový čtyřválec, ovšem na potvrzení si zatím počkejme, stejně jako na hodnoty výkonu a spotřeby.

Současný Hilux se v Česku prodává pouze s 2,4l vznětovým čtyřválcem. Celková nabídka motorů je však mnohem širší - nejslabší je třílitrový dieselový čtyřválec bez přeplňování, který nabízí 97 koní a 197 N.m, nejvýkonnější je čtyřlitrová benzínová V6 o 238 koních a 376 N.m.

Protože z devíti motorizací se v Česku prodává jen jedna, nelze zatím s jistotou říci, zda se k nám nový 2,8l motor, o němž Alonso mluví ve videu, dostane. Počkejme si, co Toyota odhalí při oficiálním představení novinky.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků