Hlavní obsah
Toyota Aygo současné generace Foto: Toyota

Toyota plánuje třetí generaci Ayga, zůstane v Kolíně

Toyota pro britský Autocar potvrdila, že chystá další generaci nejmenšího modelu Aygo. Bude se kompletně vytvářet v Evropě. Navrhnout by ho měli Belgičané a vyrábět se bude opět ve středočeském Kolíně. Toyota totiž od roku 2021 tento závod zcela ovládne a Aygo by se mělo sejít s Yarisem.

Toyota Aygo současné generace Foto: Toyota
Toyota plánuje třetí generaci Ayga, zůstane v Kolíně

Současná generace Ayga se nyní vyrábí po boku svých koncernových sourozenců Peugeotu 108 a Citroenu C1. Obě automobilky se ale na rozdíl od Toyoty rozhodly výrobu malých městských automobilů v Kolíně ukončit. Tímto směrem ale japonský výrobce rozhodně jít nehodlá.

„V Aygu stále vidíme velký potenciál. Prodáváme sto tisíc aut ročně,“ řekl před rokem vicepresident Toyoty pro Evropu Matt Harrison serveru Autocar. „Chápu, že někteří výrobci nebyli schopni vytvořit ze segmentu A dobrý byznys, ale my v něm vidíme příležitost k rozvoji, nikoli ke konci výroby,“ dodal.

Harrison mimo jiné před časem naznačil, že by nové Aygo mohlo být poměrně netradičním malým vozidlem a razantně změnit svůj vzhled. V minulosti také hovořil o tom, že z počátku bude mít pouze spalovací motor, ale v budoucnosti Toyota počítá s využitím hybridní, plug-in hybridní i elektrické technologie.

Toyota bude v Kolíně vyrábět jak Aygo, tak i větší model Yaris, aby využila celou kapacitu velké továrny po odchodu koncernu PSA.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků