Hlavní obsah
Musk při slavnostním představení projektu Gigafactory v čínské Šanghaji Foto: Aly Song, Reuters

Tesla chce do Evropy dovážet auta vyrobená v Šanghaji

Americký výrobce elektromobilů Tesla plánuje v Šanghaji vyráběný sedan Model 3 exportovat na asijský a evropský trh. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s odvoláním na dva informované zdroje. Tesla věc zatím nekomentovala.

Musk při slavnostním představení projektu Gigafactory v čínské Šanghaji Foto: Aly Song, Reuters
Tesla chce do Evropy dovážet auta vyrobená v Šanghaji

Výrobce elektromobilů začal Model 3 vyráběný v šanghajském závodě Gigafactory 3 na trh dodávat v prosinci. Od příštího roku plánuje vůz vyrobený v Číně prodávat v Japonsku a Hongkongu, uvedl jeden ze zdrojů Reuters.

Podle zdrojů agentury Bloomberg Tesla počítá s jeho vývozem též do Singapuru, Austrálie a na Nový Zéland. Vozy určené k exportu se mají začít vyrábět v posledním čtvrtletí.

Americká společnost rozšiřuje svou výrobní kapacitu v Číně, kde chce montovat i sportovně-užitkový vůz (SUV) Model Y. Tesla má letos v Šanghaji vyrobit 150 000 sedanů Model 3. Minulý měsíc v Číně prodala 11 800 vozů.

Hlavní závod Tesly se nachází v americkém městě Fremont ve státě Kalifornie. Zaměstnává přes 10 000 lidí. Rozkládá se na ploše 51 hektarů, ale potřebám rychle rostoucí společnosti už nestačí. Tesla musela u závodu vybudovat dva improvizované přístřešky.

Tesla nyní buduje nedaleko Berlína svou první továrnu v Evropě. Závod označovaný jako Gigafactory 4 by měl začít vyrábět v roce 2021 a ročně by jej mělo opustit kolem 500 000 aut. Firma tam chce vyrábět Model Y, Model 3 a také pohonné systémy a baterie.

Z čínských automobilek se do Evropy dováží více modelů různých značek. Například limuzína Volvo S90. V plánu je to například i u elektrického SUV BMW iX3.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků