Hlavní obsah

Tata možná kvůli násilnostem přesune továrnu na vozy Nano

Indická automobilka Tata Motors je připravena přesunout továrnu na výrobu nejlevnějšího vozu světa Nano v případě, že budou pokračovat násilné protesty proti jejímu současnému umístění. Firma již do továrny investovala 350 miliónů dolarů (téměř šest miliard korun). Tento krok by podle agentury AP mohl zbrzdit uvedení levného automobilu Nano na trh.

Tata možná kvůli násilnostem přesune továrnu na vozy Nano

"Znepokojuje nás násilí, kvůli kterému se musíme obávat o bezpečnost svých zaměstnanců, zařízení a investic," prohlásil šéf společnosti Ratan Tata. Automobilka čelí násilným protestům poté, co indická vláda pro továrnu vyvlastnila zemědělskou půdu ve východoindickém státě Bangla. Protesty již vedly k překročení plánovaných nákladů na zahájení výroby.

Společnost Tata představila svůj superlevný osobní vůz Nano začátkem roku na autosalonu v Dillí s tím, že ještě letos zahájí jeho prodej. Model by měl stát pouhých 100 000 rupií (téměř 40 000 Kč) a měl by být pro masový automobilismus v Indii podobným impulzem jako Volkswagen Brouk nebo Fiaty 500 a 600 v poválečné Evropě.

:. Tata Nano - na trh by se měl dostat v říjnu. Foto: Tata

Tata nedávno dokončila koupi značek Land Rover a Jaguar od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů. Díky této transakci získá příležitost k rozšíření svých aktivit mimo Indii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků