Hlavní obsah
Subaru Impreza (ilustrační foto) Foto: Marek Bednář, Novinky

Subaru v Ženevě uvede dva hybridy, motor s ležatými písty zůstane

Tradiční japonský výrobce vozů s motory typu boxer a symetrickým pohonem všech kol se na březnový ženevský autosalon chystá se dvěma hybridními pohony. Zahájí tak novou éru elektrifikace. Při té se však nutně svých tradic vzdát nemusí.

Subaru Impreza (ilustrační foto) Foto: Marek Bednář, Novinky
Subaru v Ženevě uvede dva hybridy, motor s ležatými písty zůstane

Dosud ještě v Evropě Subaru neprodávalo žádný elektrifikovaný vůz, tedy ani elektromobil, ani jeden z různých stupňů hybridního pohonu. To se brzy změní, protože značka se souhvězdím ve znaku na ženevský autosalon chystá rovnou dva hybridy.

Vozy dostanou plaketku „e-Boxer”, ovšem zatím není jasné, o jaké modely půjde. Ve hře je například XV či Impreza. Ostatně XV pod jménem Crosstek se už ve Spojených státech jako plug-in hybrid prodává. Automobilka se zatím podělila o fakt, že půjde o hybrid, ovšem ve „ve stylu Subaru”. Jasné však je, že o spalovací pohon se nadále bude starat motor s ležatými písty, takzvaný boxer, zatím neupřesněného zdvihového objemu.

Subaru Impreza 2,0i-S Sport

Foto: Marek Bednář, Novinky

Rovněž se spekuluje, jestli půjde o mild hybrid, full hybrid nebo plug-in hybrid. Tedy jestli bude vůz schopen jet pouze na elektřinu či zdali jej budete moci nabíjet ze sítě. To vše záleží na způsobu implementace elektrického motoru do specifického ústrojí. Z konstrukčního hlediska bude jistě práci japonských inženýrů zajímavé sledovat. Subaru je totiž co se Evropy týče často odvážně, což dokazují třeba i velmi drahé a náročné vývoj a produkce dieselového boxeru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků