Hlavní obsah
BMW X5 xDrive45e iPerformance (Ilustrační foto) Foto: BMW

Plug-in-hybridní BMW by ve městech mohla jezdit jen na elektřinu

Automobilka BMW by mohla upravit své plug-in hybridy tak, aby v některých městech jezdily čistě na elektřinu a nepřispívaly tedy ke znečištění ovzduší.

BMW X5 xDrive45e iPerformance (Ilustrační foto) Foto: BMW
Plug-in-hybridní BMW by ve městech mohla jezdit jen na elektřinu

Vozy značky BMW s plug-in-hybridním pohonným ústrojím, navigací a připojením k internetu je možné poupravit tak, aby v určité zóně ve městě vypnuly spalovací motor a jezdily jen na elektřinu. Uvádí to web Automotive News s odkazem na Klause Fröhlicha, člena představenstva automobilky BMW pro vývoj.

To by mohlo pomoci vozům BMW soupeřit s bateriovými elektromobily ve znečištěných centrech měst. Tím spíš, že některá evropská města uvažují o zákazech vjezdu aut se spalovacími motory do svých center.

U BMW nicméně tato technologie souvisí spíš se zákazy jízdy dieselů v některých německých městech, a to přestože automobilka s elektřinou kombinuje benzínové, nikoliv dieselové motory. V současnosti je tato technologie prezentována místním úřadům.

Plug-in-hybridní BMW se nabíjí za levým předním kolem. Na snímku model 530e

Foto: Marek Bednář, Novinky

Může elektrický dojezd BMW ve městě stačit? Např. plug-in-hybridní verze nového SUV X5 má být schopna s plně nabitou baterií ujet 80 km, aniž by potřebovala nastartovat benzínový motor. A když jsme zkraje letošního roku testovali plug-in-hybridní řadu 5, stačilo nám i zhruba 30 km elektrického dojezdu, pokud v cíli byla možnost nabíjení. [celá zpráva]

Samozřejmě je otázkou, jak se k takovémuto kroku budou stavět zákazníci. Na jednu stranu to může být výhoda - auto zvládne stovky kilometrů na jeden zátah bez nutnosti dlouhého nabíjení a zároveň smí vjet tam, kam jinak budou moci jen elektromobily. Na druhou stranu se budou muset podrobit diktátu, na jaký pohon můžou kde jezdit.

Anketa
Souhlasíte s tím, aby úřad určil, kde smíte se svým plug-in hybridem použít spalovací motor a kde nikoliv?
Ano, ovzduší ve městě to pomůže
0 %
Spíše ano
0 %
Nejsem si jist/a
0 %
Spíše ne
0 %
Ne, o svém majetku chci rozhodovat svobodně
0 %
Celkem hlasovalo 0 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků