Hlavní obsah
 

Strůjce nejrychlejší kůlny chce i titul nejrychlejšího kolečka

Nejrychlejší kůlnu na světě možná znáte - má značky a přinejmenším ve Velké Británii smí i do provozu. Její stavitel Kevin Nicks nyní bude na rekordy útočit znova - s kolečkem, které zvládá zhruba 65 km/h.

 
Strůjce nejrychlejší kůlny chce i titul nejrychlejšího kolečka

Když může existovat rychlostní rekord sekačky na trávu či traktoru, proč by nemohl být i rekord motorizovaného trakaře? Tak asi uvažoval zahradník Kevin Nicks z britského Chipping Nortonu, strůjce „Kolečka rychlosti”, jak svou kreaci nazval.

Není to nic jiného než kolečko s motorem z mopedu. Nicks ho sestavil v karanténě s, jak sám říká, nulovým rozpočtem. Skútr, z nějž použil motor a poháněné kolo, mu někdo daroval.

„Chtěl jsem zkusit udělat něco, co pomůže lidem zavřeným doma. Něco po svém. Tak jsem si dal cíl postavit stroj s nulovým rozpočtem, protože pro některé lidi jsou peníze problémem, a postavil jsem 'Barrow of Speed',” řekl stavitel agentuře Reuters, která zprávu přinesla.

Stroj opravdu jezdí vlastní silou a vypadá to, že dokáže i něco převézt, aby mohl být nazván kolečkem. Nejvyšší rychlost je okolo 65 km/h, takže Nicks s ním chce stanovit rekord rychlosti jízdy na motorizovaném kolečku.

Kevin Nicks se svými kreacemi - Kolečkem rychlosti a nejrychlejší kůlnou světa

Foto: Eddie Keogh, Reuters

Nicks není nováčkem v rychlostních rekordech. Právě on stojí za již zmíněnou nejrychlejší kůlnou světa. Ta je poháněna šestiválcem od Audi o výkonu 450 koní a v roce 2018 stanovila rekord s rychlostí 170,268 km/h, jak uvádí web Guinnessovy knihy rekordů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků