Hlavní obsah

Smart je téměř čtyři miliardy eur ve ztrátě

Představitelé značky Mercedes-Benz musí mít přímo božskou trpělivost, když dokáží stále podporovat značku Smart, která se neustále potácí v dluzích. Podle německého denníku Handelsblatt se ukazuje, že Smart už od konce roku 2002 do 2006 navršil svou ztrátu na neuvěřitelných 3,9 miliardy eur.

Smart je téměř čtyři miliardy eur ve ztrátě

Podle listu Handelsblatt by Mercedes-Benz loňský rok mohl hospodařit s přebytkem čtyři miliardy euro, ale díky smartu je to pouze 2,4 miliardy. Důvod je jasný - restrukturalizace není jen o vyhazování zaměstnanců, ale také o změnách ve výrobě, dodávkách a hledání levnějších partnerů.

To vše něco stojí. Také byl vyvíjen nový Smart ForTwo, jenž v nedávné době byl uveden i na náš trh. [celá zpráva] Obě investice si vyžádaly 1,2 miliardy euro z kapsy mercedesu a k tomu se ještě připočítala finanční ztráta značky.

Jak to bude i nadále zatím není jisté. Smart věří, že letos už smůlu prorazí a dostane se do černých čísel. Jenže zatím to moc dobře nevypadá. Nový ForTwo se sice prodává dobře (za poslední měsíc vzrostl prodej o 14,7 %), jenže tím se jen lehce stírá ohromný pokles 35,1 % v prodaných vozech, který značka nabrala za prvních pět měsíců tohoto roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků