Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovák se za jízdy chlubil pokutou na Instagramu. Dostal druhou

Idea trestu za překročení pravidel v dopravě je ta, že si to pachatel lépe zapamatuje a příště se přestupku vyvaruje. Mladý slovenský řidič si vlastní nerozumností vysloužil po první pokutě hned druhou.

Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovák se za jízdy chlubil pokutou na Instagramu. Dostal druhou

Slovenská policie přistihla nejmenovaného osmnáctiletého řidiče, kterak jede nedovolenou rychlostí. Za to mu udělila pokutu ve výši 80 eur (2040 korun).

Normálně by to tímto skončilo, jenže pak se na Instagramu objevila fotka.

Tušíte správně – řidič si vyfotil pokutové bločky mobilem, a to za jízdy cca 85 km/h, jak tachometr ukazuje. Přidal ocenění policistům za první místo ve schovávané a dva vztyčené prostředníčky a, to je možná nejdůležitější, označil oficiální profil slovenské policie.

Té samozřejmě příspěvek neunikl, takže se pustila do zkoumání, jestli se skutečně dívá na řidiče, který za jízdy jednou rukou drží pokutové bločky a druhou telefon, což je samozřejmě proti pravidlům.

Řidič se jim následně údajně přiznal, načež následovala pokuta dalších 40 eur (1020 korun).

Jaké z toho plyne ponaučení? Když už máte potřebu se chlubit tím, že jste dostali pokutu, udělejte to tak, ať při tom nespácháte další přestupek.

Původní překročení rychlosti a zveřejnění obrázku proběhlo v září letošního roku, slovenská policie však příběh zveřejnila teprve před několika dny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků