Hlavní obsah
BT Etape Foto: Benet Automotive

Škoda Yeti se ukázala jako pick-up

Milovická firma Benet Automotive, která dodává plastové díly pro Škodu, Volkswagen a Kiu, předvedla na autosalonu v Lipsku koncept Škody Yeti s korbou. Karosářská verze pick-up má ukázat možnosti firmy při individuálních úpravách automobilů.

BT Etape Foto: Benet Automotive
Škoda Yeti se ukázala jako pick-up

Škoda pick-up naposledy vyráběla v devadesátých letech, šlo o felicii s korbou. Od té doby takto pojatý užitkový automobil Škoda sériově nevyrábí; v okolí vývojového střediska lze zahlédnout jezdící fabii přestavěnou na pick-up, ale to je hříčka tamních vývojářů a nikoliv sériová verze.

BT Etape

Foto: Benet Automotive

Benet Automotive dodává plastové díly nejenom pro škodovku, tato milovická firma také vytvořila několik zajímavých modelů odvozených ze sériových verzí současných škodovek (například oplastovaný suberb á la Octavia Scout nebo sportovní úpravy modelu Octavia RS). Nyní firma ukázala model Yeti s korbou.

Škoda Yeti 1,4 TSI 4x2 a 1,8 TSI 4x4

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Stalo se tak na lipském autosalonu, jde o koncept, který naznačuje možnosti milovické firmy. Koncept s názvem Etape má zhruba do poloviny své délky totožný vzhled jako yeti (jiný je ale přední nárazník), prostor v druhé řadě a kufr už je nahrazen korbou. Zadní světla pocházejí z yetiho, jiný je ale difuzor (zřejmě z Fabie RS) a dvě velké koncovky výfuku.

BT Etape má originální kola.

Foto: Benet Automotive

Anketa
Měla by Škoda Auto vyrábět pick-up?
Ano
93.4 %
Ne
6.6 %
Celkem hlasovalo 4334 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků