Hlavní obsah
Škoda Vision iV má spojené přední světlomety Foto: Škoda 2x

Koncept stylového elektromobilu od Škody na prvních skicách

Škoda se letos chystá naplno vstoupit do světa elektromobilů. Připomene to svým konceptem Vision iV, který ukáže na ženevském autosalonu v březnu. Zatím Boleslavští nabízejí první designérské črty.

Škoda Vision iV má spojené přední světlomety Foto: Škoda 2x
Koncept stylového elektromobilu od Škody na prvních skicách

Možná si vzpomenete na koncept Vision E. Kupé-SUV mělo coby studie před rokem elektrický pohon a předznamenalo budoucí vůz podobného typu. Ten se může představit již na konci letošního roku. Znovu na něj však poutá studie Vision iV. Tu Škoda ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě, který startuje 5. března novinářskými dny.

Zatím designérské oddělení poodhaluje studii pomocí designérských návrhů. Skutečně se jedná o evoluci Visionu E. Znovu se jedná o dynamicky pojaté SUV. „Přední široká světelná lišta je zcela novým prvkem, který bude společný všem elektromobilům Škoda. Studie Vision iV díky ní dostala velice moderní tvář a působí silným a sebevědomým dojmem,“ popisuje jednu z designových novinek šéfdesignér značky Škoda Oliver Stefani.

Zadní svítilny Škody Vision iV respektují zavedenou tardici písmene C.

Foto: Škoda 2x

Do konce roku 2020 představí Škoda deset elektrifikovaných modelů. Krom sériové verze tohoto vozu, který by měl být čistým elektromobilem na speciální platformě MEB, jako chystaný Volkswagen Crozz v sériové verzi, se ještě letos dočkáme také plug-in hybridního pohonu pro zmodernizovaný Superb či elektro verze městského vozu Citigo.

Celkem bude v následujících čtyřech letech Škoda investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a do nových služeb souvisejících s mobilitou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků