Hlavní obsah
Nová Škoda Fabia Foto: Škoda Auto

Škoda poprvé ukazuje novou fabii

Mladoboleslavská automobilka začíná postupně odhalovat novou generaci Škody Fabia. Se zatemnělým snímkem přicházejí i informace technického rázu.

Nová Škoda Fabia Foto: Škoda Auto
Škoda poprvé ukazuje novou fabii

První oficiálně zveřejněný snímek je tradičně potemnělý, ovšem leccos naznačí. Nová fabia bude alespoň na pohled nižší, i díky elegantní okenní linii. Zadní svítilny pak připomínají současný design značky na modelech, jako je Scala či Octavia.

Nejpodstatnější je v rámci nové generace českého kompaktu přechod na modulární koncernovou platformu MQB A0, díky které se po technologické stránce postaví hned vedle současného Volkswagenu Polo či Seatu Ibiza. Což slibuje například pevnější karoserii nebo nové asistenční a komfortní funkce.

Škoda zmiňuje, že nová fabia vyroste ve všech směrech. Opět tak půjde o strategii „o kousek auta navíc”, která je známá už od dob první novodobé octavie. Konkrétním příkladem zatím budiž zavazadlový prostor, který se ve srovnání se současnou generací zvětší o 50 litrů, což vychází na 380 litrů.

Podle dřívějších spekulací se nová fabia má vyhnout elektrifikaci, dorazit by měla se zážehovými motory TSI Evo. Paleta agregátů je dosud nepotvrzena, nicméně prim by měl hrát motor 1.0 TSI. Na výběr bude mezi šestistupňovou manuální a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Čtvrtá generace Škody Fabia se představí ještě letos na jaře. Se zpožděním, pravděpodobně v roce 2023, ji doprovodí také varianta kombi, která v segmentu B už prakticky nemá konkurenta.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků