Hlavní obsah
Škoda Octavia Combi Foto: Martin Žemlička, Novinky

Škoda obnovila výrobu Octavie s pohonem všech kol

Škoda obnovila dodávky současného modelu Octavia a Octavia Scout s pohonem všech kol. V květnu na tyto vozy firma ukončila objednávku a v oficiálním ceníku nefigurovaly. Prodloužené čekací lhůty na auta totiž kolidovaly s plánovaným náběhem nové generace modelu.

Škoda Octavia Combi Foto: Martin Žemlička, Novinky
Škoda obnovila výrobu Octavie s pohonem všech kol

Octavie 4x4 jsou od tohoto týdne (10.8.) opět k dostání ve standardní dodací lhůtě, řekl Vítek Pelc z tiskového oddělení Škoda Auto. Firma o současné Octavie s pohonem 4x4 registrovala podle Pelce zvýšený zájem. "Díky efektivnímu výrobnímu systému se nám podařilo aktivovat omezenou výrobu," řekl. Pro zájemce je to tak patrně poslední možnost, jak se k tomuto vozu dostat, uvedl.

Volba je v internetovém konfigurátoru automobilky aktivní dva dny, pokud si jej dnes zákazník objedná, měl by mít vůz do čtyř až šesti týdnů k dispozici. Nejlevnější verzi konfigurátor udává v motorizaci 1,6 TDI, 77 kW, se šestistupňovou mechanickou převodovkou za 600 900 Kč. "Potřebovali jsme dodatečné výrobní kapacity mít k dispozici, co se týče náběhu nových modelových řad," vysvětlil Vítek Pelc květnové ukončení výroby.

O problém s dodávkami mezinápravových spojek Haldex podle Vítka nešlo. Podle automobilky dosahuje podíl vozů s pohonem všech kol u octavií zhruba deset procent, u modelu Yeti téměř 40 procent a u vozu Superb 15 procent.

Octavia je nejprodávanější model značky. Za letošní první pololetí firma celosvětově prodala na 219 600 těchto vozů s meziročním nárůstem 9,7 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků