Hlavní obsah
Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto Foto: Škoda Auto

Škoda chce v roce 2025 prodávat dva milióny aut ročně

Škoda Auto do roku 2025 zdvojnásobí počet prodaných vozů na více než dva milióny ročně. Uvedl to předseda představenstva Bernhard Maier. Loni Škoda prodala nejvíce vozidel ve své historii - 1,13 miliónu.

Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto Foto: Škoda Auto
Škoda chce v roce 2025 prodávat dva milióny aut ročně

Podle Maiera budou inovativní infotainment, tedy multimediální informační systémy, včetně navigace nebo připojení k internetu, a služby mobility za osm let přinášet automobilce zhruba stejné příjmy jako v současnosti konvenční obchod s automobily. „Znamená to návratnost okolo jedné miliardy eur," podotkl.

Maier zároveň představil pražské centrum Škody pro nové služby a aplikace pod názvem DigiLab. Zhruba tři desítky lidí v něm budou zkoumat a vyvíjet nové obchodní modely. Jde zejména o silnější zapojení digitálních technologií do dosavadní hlavní oblasti podnikání Škody a o rozvoj inovativních služeb, souvisejících s konektivitou a mobilitou.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v ČR, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27 000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků