Hlavní obsah

Sériové discovery kilometry táhlo 110tunový silniční vlak

Land Rover u modelu Discovery již tradičně rád testuje tažnou sílu při extrémních zkouškách. Loni utáhlo discovery 100tunovou vlakovou soupravu a letos se Britové rozhodli udělat něco podobného - také jde o vlak, avšak silniční a ještě těžší.

Sériové discovery kilometry táhlo 110tunový silniční vlak

Silniční vlaky jsou zejména v Austrálii velice populární. Obří nákladní auto za sebou táhne šest sedm přívěsů, jejichž celková délka činí ke stovce metrů a hmotnost přesahuje sto tun.

Land Rover se pochlubil videem, na kterém nové discovery s třílitrovým naftovým šestiválcem Td6 s parametry 258 koní a 600 Nm táhne 110tunový silniční vlak. Použité SUV mělo automatickou převodovku (manuální pro tyto motorizace ani nejde) a pohon všech čtyř kol. Standardně může tento model táhnout brzděný přívěs do maximální hmotnosti 3,5 tuny.

Na videu je krásně vidět, jak obrovskou práci dá autu rozjet se, a když síla motoru o pár milimetrů rozpohybuje pneumatiky onoho silničního vlaku s jedním návěsem a šesti přívěsy (celkem 110 tun), je de facto vyhráno.

Valivý odpor je následně malý, kola se točí a dokud nezastavíte, jedete. Discovery s „vlakem” za zády ujelo průměrnou rychlostí 44 km/h celých 16 kilometrů. Jde o působivou podívanou, chytře zabalenou do reklamy na nový model Land Roveru.

BEZ KOMENTÁŘE: Land Rover Discovery Sport táhne stotunový vlak

Video: Land Rover

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků